Prezydia z lat ubiegłych

Współpraca Prezydium oraz Koła Filistrów zapewnia sprawne działanie organizacji poprzez szybkie i odpowiedzialne podejmowanie decyzji.

Prezydia wybierane są co rok lub co semestr i w ich skład wchodzi:

– Prezes (x)

– Wiceprezes (xx)

– Sekretarz (xxx)

– Skarbnik ($)

– Olderman (OM!)

Prezydia powojenne

Rok akademicki

Władze Prezydium

Władze Koła Filistrów

2016/2017

x Tomasz Bobrowski
xx Mateusz Kaczmarek
xxx Adam Mielcarski
$ Oliwier Pomes
OM! Mateusz Dziarmaga

Prezydium wybrane na XXIII Zjeździe Filistrów (25.III.2017):
x Dominik Hypki
xx Aleksander Kubicz
xxx dr. Maurycy Zajęcki

2015/2016

x Mateusz Dziarmaga
xx Mikołaj Podsiadło
xxx Krzysztof Galubiński
$ Maciej Krawczyk
OM! Mateusz Szabliński

2014/2015

x Mateusz Dziarmaga
xx Mikołaj Podsiadło
xxx Krzysztof Galubiński
$ Łukasz Stępniak
OM! Mateusz Szabliński

Prezydium wybrane na XXII Zjeździe Filistrów (10.IV.2015):
x mec. Andrzej Spychała
xx dr Bartosz Dziewiałtowski-Gintowt
xxx mec. Łukasz Szmit

2013/2014

x Mateusz Szabliński
xx Andrzej Hypki
xxx Krzysztof Galubiński
$ Jakub Jastrzębski
OM! Marek Urban

2012/2013

x Mateusz Szabliński
xx Mikołaj Podsiadło
xxx Mateusz Dziarmaga
$ Paweł Szkudlarek
OM! Marek Urban

Prezydium wybrane na XX Zjeździe Filistrów (5.IV.2013):
x dr Bartosz Dziewiałtowski-Gintowt
xx Piotr Ratajczak
xxx mec. Andrzej Spychała

2011/2012

x Mateusz Szabliński
xx Wojciech Gajda
xxx Andrzej Ekiert
$ Tomasz Zgoda
OM! Marcin Byczyński

2010/2011

x Tomasz Zgoda
xx Dominik Fabicki
xxx dr Maurycy Zajęcki
$ Michał Chudzik
OM! Marcin Byczyński

Prezydium wybrane na XVIII Zjeździe Filistrów (?.?.2011):
x dr Bartosz Dziewiałtowski-Gintowt
xx dr Maurycy Zajęcki (?)
xxx Piotr Ratajczak

2009/2010

x Tomasz Zgoda
xx Jakub Terka
xxx dr Maurycy Zajęcki
$ Andrzej Hypki
OM! Marcin Byczyński

2008/2009

x Dominik Hypki
xx Marcin Byczyński
xxx Maurycy Zajęcki
$ Wojciech Szmuc
OM! Bartosz Dziewiałtowski-Gintowt

2007/2008

x Dominik Hypki
xx Marek Domański
xxx Maurycy Zajęcki
$ Andrzej Spychała
OM! Wojciech Salamon

Prezydium wybrane 17.VI.2007:
x mec. Łukasz Szmit
xx ?
xxx dr Wojciech Szczepański

2006/2007

x Paweł Grabowski (Marek Domański)
xx Wojciech Salamon
xxx Maurycy Zajęcki
$ Dominik Hypki
OM! mec. Łukasz Szmit

2005/2006

x Paweł Grabowski
xx Ireneusz Rzepa
xxx Piotr Ratajczak
$ Dominik Hypki
OM! dr Grzegorz Skrukwa

Prezydium wybrane 31.V.2005:
x Łukasz Szmit
xx Artur Kaściński
xxx vacat

2004/2005

x Łukasz Przybylski
xx Adam Rychlik
xxx Wojciech Szczepański
$ Ireneusz Rzepa
OM! Łukasz Szmit

2003/2004

x Łukasz Szmit
xx Ireneusz Rzepa
xxx Wojciech Szczepański (Łukasz Przybylski)
$ Wojciech Szczepański
OM! Wojciech Szczepański

2002/2003

x Ireneusz Rzepa
xx Wojciech Szczepański
xxx Szymon Lisiecki (Wojciech Szczepański)
$ Mateusz Dziubek (Artur Kaściński)
OM! Artur Kaściński

Prezydia przedwojenne

Rok akademicki

Władze Prezydium

Oldermani

Władze Koła Filistrów

1938/1939

semestr zimowy:
x Jędrzej Wierzejewski
xx Ireneusz Herdach
xxx Kazimierz Hańczewski
semestr letni:
x Jędrzej Wierzejewski
xx Ireneusz Herdach
xxx Zenon Weinert
komisja wakacyjna:
(?) Jędrzej Wierzejewski
(?) Witold Bogajski
(?) Zenon Weinert

Zygmunt Stryczyński

Prezydium wybrane na XVII Zjeździe Koła Filistrów (11.II.1939):
x Michał Lorkiewicz
xx Edmund Bogusławski
xxx Witold Krajewski
$ Marian Dabiński
ławnik Adam Burda

1937/1938

semestr zimowy:
x Zygmunt Stryczyński
xx Witold Jeske
xxx Bolesław Bresiński
semestr letni:
x Zygmunt Stryczyński
xx Witold Jeske
xxx Jędrzej Wierzejewski
komisja wakacyjna:
Julian Lorkiewicz
Witold Bogajski
Bogdan Cieślawski

Wiktor Namysł
Józef Kałużny
Wiktor Rakowski

Prezydium wybrane na XVI Zjeździe Koła Filistrów (12.II.1938):
x Tomasz Nowicki
xx Józef Kurzawa
xxx Marian Szymański (II)
$ Marian Dabiński
ławnik Edmund Bogusławski

1936/1937

semestr zimowy:
x Wiktor Namysł
xx Józef Kałużny
xxx Witold Krajewski
semestr letni:
x Józef Kałużny
xx Witold Krajewski
xxx Henryk Stuermer
komisja wakacyjna:
Witold Krajewski
Mieczysław Jarczewski
Lech Bogacki

Edmund Bogusławski
Aleksander Ciesielski
Wiktor Namysł
Marian Piechocki

Prezydium wybrane na XV Zjeździe Koła Filistrów (30.I.1937):
x Tomasz Nowicki
xx Józef Kurzawa
xxx Marian Szymański (II)
$ Adam Burda
ławnik Jaromir Węcławski

1935/1936

semestr zimowy:
x Wiktor Namysł
xx Borys Schnitter
xxx Henryk Stuermer (Józef Krzyżaniak)
semestr letni:
x Bronisław Masłowski
xx Borys Schnitter
xxx Józef Krzyżaniak
komisja wakacyjna:
Antoni Gruetzmacher
Lech Bogacki
Witold Krajewski

Edmund Bogusławski
Antoni Gruetzmacher

Prezydium wybrane na XIV Zjeździe Koła Filistrów (15.II.1936):
x Józef Szyman
xx Józef Kurzawa
xxx Marian Szymański (II)
$ Jaromir Węcławski
ławnik Alojzy Wiza
drugi ławnik Michał Lorkiewicz

1934/1935

semestr zimowy:
x Wiktor Namysł
xx Adam Janowski
xxx Lech Idzior
semestr letni:
x Wiktor Namysł
xx Adam Janowski
xxx Lech Idzior
komisja wakacyjna:
Antoni Gruetzmacher
Mieczysław Jarczewski
Henryk Stuermer

Stanisław Krokowski

Prezydium wybrane na XIII Zjeździe Koła Filistrów (18.I.1935):
x Michał Lorkiewicz
xx Józef Kurzawa
xxx Józef Nowak (Marian Głowacki II)
$ Jaromir Węcławski
ławnik Stefan Górzyński (Alojzy Wiza)

1933/1934

semestr zimowy:
x Florian Poturalski
xx Adam Janowski
xxx Bronisław Masłowski
semestr letni:
x Florian Poturalski
xx Antoni Gruetzmacher
xxx Wiktor Namysł
komisja wakacyjna:
Antoni Gruetzmacher
Florian Poturalski
Mieczysław Jarczewski
Gwidon Kuechler

Edmund Bogusławski
Antoni Gruetzmacher
Zdzisław Kołaczkowski
Marian Łysiński

Prezydium wybrane na XII Zjeździe Koła Filistrów (?.?.1934):
x Michał Lorkiewicz
xx Józef Kurzawa
xxx Józef Nowak
$ Jaromir Węcławski
ławnik Stefan Górzyński

1932/1933

semestr zimowy:
x Edmund Bogusławski
xx Klemens Zieliński
xxx Feliks Kaczmarek
semestr letni:
x Edmund Bogusławski
xx Klemens Zieliński
xxx Adam Śmigielski (Florian Poturalski)
komisja wakacyjna:
Adam Janowski
Florian Poturalski
Antoni Gruetzmacher
Gwidon Kuechler

Marian Dabiński
Jaromir Węcławski
Antoni Gruetzmacher
Bogumił Kołaczkowski

Prezydium wybrane na XI Zjeździe Koła Filistrów (11.II.1933):
x Aleksander Schreiber
xx Tomasz Nowicki
xxx Hieronim Schulz
$ Stefan Górzyński
ławnik ks. Edmund Majkowski

1931/1932

semestr zimowy:
x Julian Bensch (Adam Burda)
xx Jerzy Różycki (Henryk Sokół)
xxx Józef Kołaczkowski
semestr letni:
x Adam Burda
xx Henryk Sokół
xxx Józef Kołaczkowski
komisja wakacyjna:
Stefan Walski
Henryk Beychler
Józef Antoszewski
Klemens Zieliński

Jaromir Węcławski
Marian Dabiński
Marian Szymański (II)

Prezydium wybrane na X Zjeździe Koła Filistrów (9.I.1932):
x Józef Szyman
xx Michał Lorkiewicz
xxx Witold Łuczyński (Alfons Lisewski)
$ Stefan Górzyński
ławnik ks. Edmund Majkowski

1930/1931

semestr zimowy:
x Marian Głowacki (II)
xx Adam Burda
xxx Henryk Sokół
semestr letni:
x Józef Kurzawa
xx Henryk Kurzawa
xxx Edmund Bogusławski
komisja wakacyjna:
Jaromir Węcławski
Jerzy Różycki
Marian Dabiński

Ildefons Wybieralski
Józef Kurzawa
Marian Głowacki (II)
Marian Szymański (II)

Prezydium wybrane na IX Zjeździe Koła Filistrów (24.I.1931):
x Józef Szyman
xx Michał Lorkiewicz
xxx Marian Poturalski
$ Stefan Górzyński
ławnik Edmund Piechocki

1929/1930

semestr zimowy:
x Józef Kurzawa
xx Łucjan Grześkowiak (Adam Burda)
xxx Józef Graczyk (Julian Bensch)
semestr letni:
x Józef Kurzawa
xx Adam Burda
xxx Julian Bensch
komisja wakacyjna:
Józef Kurzawa
Roman Kowalski
Henryk Beychler

Edmund Bogusławski
Antoni Gruetzmacher

Prezydium wybrane na VIII Zjeździe Koła Filistrów (4.I.1930):
x Antoni Mueller
xx Leonard Jarociński
xxx Tomasz Nowicki
$ Stefan Górzyński
ławnik Aleksander Schreiber

1928/1929

semestr zimowy:
x Alfons Lisewski
xx Marian Głowacki (II)
xxx Wiktor Frączczak (Henryk Kurzawa)
semestr letni:
x Alfons Lisewski
xx Marian Głowacki (II)
xxx Henryk Kurzawa
komisja wakacyjna:
Józef Kurzawa
Roman Kowalski
Henryk Kurzawa

Józef Kurzawa
Józef Nowak

Prezydium wybrane na VII Zjeździe Koła Filistrów (19.I.1929):
x Antoni Mueller
xx Leonard Jarociński
xxx Tomasz Nowicki
$ Stefan Górzyński
ławnik Aleksander Schreiber

1927/1928

semestr zimowy:
x Maksymilian Kreutzinger
xx Alojzy Wiza
xxx Henryk Czernay
semestr letni:
x Maksymilian Kreutzinger
xx Henryk Czernay
xxx Zygmunt Soliński
komisja wakacyjna:
Aleksander Bartlitz

Tomasz Nowicki

Prezydium wybrane na VI Zjeździe Koła Filistrów (?.?.1928):
x Józef Szyman
xx ??
xxx Witold Lompa
$ Stefan Górzyński
ławnik ??

1926/1927

semestr zimowy:
x Edmund Łukaszewicz
xx Roman Zakrzewski (Alfons Lisewski)
xxx Józef Becker (Józef Krzyżagórski)
semestr letni:
x Wojciech Jankiewicz
xx Stanisław Kuczkowski
xxx Józef Krzyżagórski
komisja wakacyjna:
Jaromir Węcławski
Witold Łuczyński

Stanisław Gibasiewicz
Jan Gałęzewski

Prezydium wybrane na V Zjeździe Koła Filistrów (19.II.1927):
x Józef Szyman
xx Leonard Jarociński
xxx Leon Jesionowski
$ Stefan Górzyński
ławnik Michał Lorkiewicz

1925/1926

semestr zimowy:
x Stanisław Gibasiewicz
xx Edmund Łukaszewicz
xxx Tomasz Nowicki
semestr letni:
x Edmund Łukaszewicz
xx Tomasz Nowicki
xxx Gracjan Szóstak

Hieronim Schulz
Antoni Kowalski

Wydział Wykonawczy wybrany na IV Zjeździe Koła Filistrów (19.II.1926):
x Ireneusz Wierzejewski
xx Józef Szyman
xxx Leon Jesionowski
Edmund Pedenkowski
Leonard Jarociński
Michał Lorkiewicz
Michał Jankiewicz

1924/1925

semestr zimowy:
x Michał Jankiewicz
xx Stanisław Gibasiewicz
xxx Marian Głowacki (I)
semestr letni:
x Kazimierz Rankowski
xx Alfons Lisewski
xxx Feliks Kreutzinger

Kazimierz Rankowski
Hieronim Schulz

Wydział Wykonawczy wybrany na III Zjeździe Koła Filistrów
(24.I.1925):

Bogusław Dobrzycki
Henryk Cetkowski
Józef Szyman
Kazimierz Rankowski
Franciszek Pohland
Jan Pawłowski

1923/1924

semestr zimowy:
x Michał Lorkiewicz
xx Jan Gibasiewicz
xxx Bogdan Wróblewski
semestr letni:
x Tadeusz Wróblewski
xx Kazimierz Bartz
xxx Władysław Barcikowski

Tadeusz Wróblewski
Stefan Górzyński

Wydział Wykonawczy wybrany na I Zjeździe Koła Filistrów
(10.II.1924):

Ireneusz Wierzejewski
Edmund Pedenkowski
Franciszek Pohland
Jan Pawłowski
Mieczysław Wieczorek
Stanisław Czajka
Stanisław Kubiak

1922/1923

semestr zimowy:
x Aleksander Bartlitz
xx Tadeusz Simiński
xxx Stefan Górzyński
semestr letni:
x Kazimierz Rankowski
xx Mieczyslaw Wieczorek
xxx Bogdan Wróblewski

Wiktor Kompf
Stefan Górzyński
Tadeusz Wróblewski

1921/1922

semestr zimowy:
x Wiktor Kompf
xx Tomasz Hempowicz
xxx Michał Lorkiewicz
semestr letni:
x Tomasz Hempowicz
xx Wiktor Kompf
xxx Michał Lorkiewicz

Stefan Górzyński

1920/1921

semestr letni:
x Kazimierz Bartz (Stanisław Radkowski)
xx vacat
xxx Wiktor Kompf

Stefan Górzyński

Napisz do nas!

Masz pytania? Chętnie odpowiemy.

Not readable? Change text.