Kwatera Naukowa: Festung Posen 1945

25 listopada 2009, godzina 19:00

Prelegentem kwatery naukowej był pan Michał Krzyżaniak, reprezentujący stowarzyszenie „Pomost” , który opowiedział nam o walkach toczących się w Poznaniu w roku 1945, prowadzonych szczególnie zażarcie pomiędzy jednostkami niemieckimi a Armią Czerwoną.

Stowarzyszenie „Pomost”, powstałe w roku 1997 w Poznaniu, odnajduje i sprawuje opiekę nad mogiłami żołnierzy niemieckich na terytorium Polski. Niezwiązane z żadnym ruchem politycznym, czy konkretnymi fundacjami, stara się, opiekując się miejscami pamięci, dołożyć swoją cegiełkę do pojednania między narodami polskim i niemieckim.

Komentarz post factum : Poza prelegentem, który z niebywałą dokładnością przedstawił nam każdy szczegół walk o Poznań w roku 1945 i wyczerpująco odpowiadał na nasze celne pytania, odwiedziła nas dwójka naszych serdecznych przyjaciół z korporacji Welecja, kol! Łukasz Łepecki i kol! Władysław Jóźwicki, których podjęliśmy na naszej kwaterze stosownie do chrobrackiej gościnności. Dziękujemy za miłe odwiedziny i zapraszamy częściej w nasze skromne progi.

Recent Posts
Napisz do nas!

Masz pytania? Chętnie odpowiemy.

Not readable? Change text.