Uroczystości 89-lecia K! Chrobria

27 marca 2010

Ramowy plan obchodów 89-rocznicy powstania K! Chrobria:

godz. 16:00:  spotkanie Rodziny Chrobrackiej, poczęstunek, kwatera Chrobrii

godz. 18:00: msza święta w rzymskokatolickim kościele pw. Św. Marcina

19:30:  początek komerszu K! Chrobria, Zamek Cesarski w Poznaniu, Sala audiowizualna

godz. 24:00: Gensenmarsz ulicami miasta Poznania

Tegoroczny komersz rocznicowy udał się nam niebywale dobrze i niebywale zręcznie. Okazja do świętowania była podwójna, a nawet i potrójna. Pierwsza, ponieważ to rzecz jasna 89. już rocznica powstania naszej Korporacji, a druga, ponieważ po wielu latach starań, pierwszy raz w swojej historii, Korporacja Chrobria podpisała ze swoją bratnią Korporacją Respublica, umowę kartelową. Radość nasza i Respublikan wyrażana przy tej okazji zdawała się nie mieć końca.

Nie tylko podpisanie kartelu było ogromnym powodem do naszej radości i dumy. Tego, pamiętnego już dnia, szeregi Chrobrii zostały zasilone w znaczny sposób. Aż 9 osób, w tym 4 filistrów kooptowanych, synów przedwojennych Chrobraków i dwóch filistrów honorowych, dostąpiło godności nałożenia barw Chrobrii i wstąpienia w nasze szeregi, jak i również trzech naszych rycerzy, którzy stali sie filistrami rzeczywistymi. Korporacja, została również zasilona oddolnie, do grona rycerzy dołączył zasłużenie com! Mateusz Szabliński, a do braci fuksowskiej, f! Paweł Szkudlarek.

Nastąpiły potem przemowy obu Prezesów skartelowanych korporacji, a także przedstawicieli wszystkich korporacji goszczących na naszym komerszu, wśród nich : Konwentu Polonia, Arkonii wraz z fuksem Laudy, Sarmatii, Aquilonii, Kujawji, Baltii, Cresovii Leopolensis oraz Hermesji, a po nich, długo oczekiwana część wesoła komerszu, podczas której miał miejsce obrzęd sztychowania, przeprowadzony przez prezesa Koła Filistrów, fil! Łukasza Szmita.

Po zakończeniu części wesołej Komerszu, nastąpił Gensenmarsz ulicami miasta Poznania, z sal Zamku Cesarskiego wprost nakwaterę Chrobrii, poprowadzony przez com! Dominika Fabickiego.

Corporationes Respublica et Chrobria , Vivant, Crescant, Floreant in Aeternum!

Recent Posts
Napisz do nas!

Masz pytania? Chętnie odpowiemy.

Not readable? Change text.