Komersz stulecia K! Z.A.G. Wisła

DSC_0257-102429-30 czerwca 2013, Gdańsk

Trzyosobowa delegacja Chrobrii wzięła udział w obchodach stulecia istnienia Związku Akademików Gdańskich Wisła. Po obfitującej w przygody podróży, Chrobracy dotarli do miejsca części oficjalnej komerszu – dziedzińca zabytkowego budynku glównego Politechniki Gdańskiej. Po przemówieniach i wzniesieniu tradycyjnych toastów na cześć szacownych jubilatów oraz konsumpcji okolicznościowego tortu, korporanci przeszli na miejsce części nieoficjalnej komerszu – do domu studenckiego. Zabawa, jak to u Wiślaków, przeciągnęła się do późnych godzin nocnych (rannych?) Pokoje domu studenckiego stały się przeto schronieniem i miejscem odpoczynku dla tych, którym udzieliło się zmęczenie komerszowe.

Z nastaniem nowego dnia goście zostali ugoszczeni burszowskim śniadaniem na kwaterze Wisły. Podróż powrotna, w której towarzyszył nam zacny prezes Baltii, obfitowała w jeszcze większą ilość przygód.

Wyjazd można podsumować jako niezwykle udany i nawiązujący do długiej tradycji kontaktów jeszcze przedwojennych konwentów, a także kontaktów już reaktywowanych korporacji, o czym można przeczytać w dawnych wpisach.

Związek Akademików Gdańskich Wisła, vivat, crescat, floreat in aeternum!

DSC_0252-1024

DSC_0276-1024

Recent Posts
Napisz do nas!

Masz pytania? Chętnie odpowiemy.

Not readable? Change text.