Komersz Polski (część 1)
Dzień komerszowy rozpoczął się o godzinie dziesiątej w gościnnych salach wykładowych Wydziału Prawa SWPS w Poznaniu. Zainaugurował go Kongres Polskich Korporacji Akademickich, na którym fil! Aleksander Rostocki (K! Sarmacja) wygłosił prelekcję „W poszukiwaniu optymalnego modelu zarządzania współczesną korporacją akademicką – diagnozy, przemyślenia, wnioski.” Referat był doskonałą okazją do skonfrontowania różnych przemyśleń na temat tego, jak we współczesnych i w dodatku specyficznych czasach zarządzać korporacją akademicką, oraz jakie zmiany należy wprowadzić po to, by ruch korporacyjny w Polsce rozwijał się ku lepszemu. Oprócz trafnych przemyśleń i diagnoz dotyczących współczesności, uczestnicy obrad mieli okazję zapoznać się również z poglądami referenta na to, jak życie korporacyjne wyglądało przed zawieruchą wojenną 1939 roku oraz jak zmieniło się otoczenie społeczne i podejście ludzi z zewnątrz do naszych stowarzyszeń po burzliwych wydarzeniach lat wojny i w okresie PRL-u. Po referacie nastąpiła ożywiona dyskusja, w której uczestnicy podzieli się własnymi przemyśleniami i doświadczeniami związanymi z zarządzaniem swymi konwentami
Po Kongresie i panelu dyskusyjnym korporanci mieli możliwość uczestniczenia w pokazie szermierki, który został zorganizowany przez biegłego fechmistrza, magistra paucandi com! Mikołaja Podsiadło (K! Chrobria). Magister paucandi przybliżył zgromadzonym zasady szermierki bałtyckiej, a także zorganizował pokazowy trening szermierczy dla zainteresowanych korporantów.
O godzinie szesnastej rozpoczęła się msza święta w poznańskiej Farze w intencji wszystkich zmarłych korporantów oraz o pomyślny rozwój polskich korporacji akademickich. Po mszy nastąpił uroczysty przemarsz prowadzonych przez poczet sztandarowy Chrobrii korporantów ulicami Starego Miasta.