Fidułka coetusowa

22 listopada 2013

Tegoroczna Fidułka Coetusowa rozpoczęła się bardzo miłym akcentem, gdyż szeregi Chrobrii zasiliły dwa nowe fuksy.

Po części oficjalnej zaś, Lube Fuksy miały okazję zasiąść w ławie Prezydialnej i sprawdzić jak to faktycznie jest mieć przywileje, a zarazem obowiązki rycerza – jednym słowem Rycerze na powrót stali się krnąbrnymi fuksami, a fuksy Rycerzami.
Pierwsza pieśń – Ukraina – została zaintonowana w nieco „innowacyjny” sposób, ale zabawa i tak była przednia, a Prezydium nie bało się wymierzać stosownych kar „niezdyscyplinowanym fuksom”.

Fidułka obfitowała w liczne pieśni, mniej bądź bardziej znane, po których odśpiewaniu odbyła się sztafeta piwna, w której to „fuks-Olderman”, pokazał klasę deklasując rywali i tym samym doprowadzając swą drużynę do zwycięstwa. Należy podkreślić, iż zwycięstwo to było prawdziwie spektakularne.
Natomiast kilka kufli złocistego trunku później odbył się  „konkurs wiedzy bardzo wszechstronnej” , który wzbudził wiele emocji i rozbudził u Chrobraków chęć współzawodnictwa.

Można rzec, iż dwie drużyny stanęły naprzeciw siebie w śmiertelnym boju, walcząc zaciekle o każdy punkt, jednakże rywalizacja ta zakończyła się, bądź co bądź, sprawiedliwym remisem i każdy mógł powiedzieć, iż jest zwycięzcą!
Podsumowując, kogo nie było niechaj żałuje, bo zaiste była to fidułka, jakiej długo jeszcze nie będzie…

Recent Posts
Napisz do nas!

Masz pytania? Chętnie odpowiemy.

Not readable? Change text.