Świąteczna wizyta u fil! Pogłodzińskieg

DSC_3012W minioną sobotę, ostatniego dnia października, czteroosobowa delegacja K! Chrobria, zgodnie ze zwyczajem gościła z wizytą w Berlinie u fil! Ludomira Pogłodzińskiego.
Również zgodnie ze zwyczajem, przybyli wręczyli Gospodarzowi przywiezione z Poznania skromne upominki, w zamian otrzymawszy nieprzeciętne prezenty.

Podczas gdy starsi członkowie Korporacji mogli po raz kolejny odwiedzić czcigodnego współkorporanta, fuksy miały okazję poznać Filistra jako nietuzinkową i otwartą osobę.

Zarówno Gospodarzowi, jak i przybyłym, czas żwawo mijał na rozmowach na wszelakie tematy; tym żwawiej im więcej złocistego trunku cenionego niemieckiego gatunku znikało w tajemniczy sposób z kufli i pokali. Ponadto goście mieli zaszczyt uraczyć swe niegodne podniebienia ździebko mocniejszymi trunkami z filisterskiej piwniczki.

Uraczywszy się uprzednio najlepszego sortu specjałami kuchni pochodzącej zza pięciu granic w kierunku południowo-wschodnim, korporanci radzi byli udać się w kierunku Weihnachtsmarkt. Dalszy ciąg absorbujących dyskusji wespół z kolejnymi porcjami chmielowanej ambrozji sprawiły, iż czas mijał szybko, choć nierychło było zgromadzonym do pożegnań. Mając jednak na uwadze późną już porę oraz czekającą na nich powrotną drogę, przybyli podziękowali Filistrowi serdecznie za gościnę, a wracając wybiegali już myślami ku kolejnej przemiłej wizycie w Berlinie.

Recent Posts
Napisz do nas!

Masz pytania? Chętnie odpowiemy.

Not readable? Change text.