Komersz K! Baltia

31 maja 2014, Poznań

Na zaproszenie K! Baltia na komerszu bliskiej nam korporacji pojawiła się trzyosobowa delegacja w składzie: Wiceprezes oraz dwóch filistrów. Komersz odbył się na kwaterze Chrobrii. Wśród uczestników mogliśmy spotkać szacownego filistra-seniora K! Baltia dr. Bolesława Skrzypczaka, a także delegacje korporacji kartelowych gospodarzy: K! Z.A.G. Wisła z Gdańska oraz K! Aquilonia z Warszawy. Gościem honorowym był inspektor Maciej Węgrzyn.

Uroczystość rozpoczęła się tradycyjnie o 19.21. Przemówił, z charakterystyczną siłą retoryczną i mocną treścią, Prezes K! Baltia. Następnie głos zabrał filister-senior Skrzypczak. Po Nim przemawiali delegaci zaproszonych K!K! Atrakcją specjalną części oficjalnej komerszu był mini-referat p. Macieja Węgrzyna na temat wpływu alkoholu na kontrolowanie (się i innych). W trakcie pieśni semestrów mieliśmy okazję odśpiewać życzenia dla korporanta na stu czterdziestym ósmym semestrze, podczas gdy On wychylał toast z bynajmniej nie pustego kufelka.

Część nieoficjalna obfitowała w pieśni, konkursy i, kolokwialnie mówiąc, posilanie się celem nabrania energii. Zabawa przeciągnęła się, jak zwykle całkiem nieoczekiwanie, do późnych godzin nocnych.

Korporacja Akademicka Baltia, vivat, crescat, floreat in aeternum!

Recent Posts
Napisz do nas!

Masz pytania? Chętnie odpowiemy.

Not readable? Change text.