Komersz Rocznicowy Hermesii

random_header122 XI 2014r.

Czteroosobowa delegacja chrobracka wzięła udział w obchodach 88-lecia Korporacji Akademickiej Hermesia. Po wspólnym obiedzie i uroczystej mszy w Kościele pw.Podwyższenia Krzyża Świętego udaliśmy się do sali komerszowej. Komersz starym zwyczajem rozpoczął się równo o godzinie 19.26.

Część oficjalna, poprowadzona wzorowo przez Prezesa Hermesii, została uświetniona obecnością i mową jednego z żołnierzy wyklętych – pułkownika Jana Podhorskiego. Pułkownik wspominał o swoim pierwszym kontakcie z korporantami, który miał miejsce podczas wojennej zawieruchy. To co zwróciło wtedy uwagę Pułkownika i przekonało go do idei korporacji było niezwykłe poczucie braterstwa i odpowiedzialności za współcomilitonów.

Po mowach wszystkich przedstawicieli delegacji i wręczeniu prezentów, nastąpił jeszcze jeden ważny moment podczas tego Komerszu. Dwóch hermickich smyków przyjęło barwy swojej korporacji – błękit, czerwień i złoto,  a Polska zyskała kolejnych akademików, którzy w swoim życiu kierować się będą dewizą: Viribus unitis do potęgi gospodarczej Polski.

Po części oficjalnej przyszedł czas na radosne śpiewy, toasty i dobrą zabawę.

Corporatio Hermesia, Vivat ,Crescat, Floreat in Aeternum!

Recent Posts
Napisz do nas!

Masz pytania? Chętnie odpowiemy.

Not readable? Change text.