Fidułka inaugurująca nowy rok akademicki 2015/2016

Inauguracja roku akademickiego 2015/2016

Poznań, 3 października 2015 rok

W sobotę 8 października na Kwaterze K! Chrobria odbyła się studencka inauguracja nowego roku akademickiego – Korporacja Akademicka Chrobria. Fidułką rozpoczęła nowy rok wytężonej pracy.

W Ławie Prezydialnej zasiadł na początku Com! Prezes Dziarmaga, który lapidarnie podsumował wakacyjne wysiłki i w płomiennych słowach wezwał do dalszych starań.

Odśpiewano Hymn K! Chrobria, a tuż po nim – tradycyjny hymn studentów Gaudeamus igitur.

Rangę Fidułki niebywale podniosło przybycie Filistrów na czele z Prezesem Koła Filistrów.

Ich rady, uwagi i refleksje Comiltoni niezmiennie zachowują we wdzięcznej pamięci. Konwent Czynny, pewny wsparcia ze strony starszego i mądrzejszego stanu naszej Korporacji, kroczy w nowe dni śmielej, odważniej, raźniej. Wkrótce około swych posług zakrzątały się nasze Giermki, pragnąc zasłużyć się wobec Rycerzy i Filistrów.

Wielką radość przyniosło także wszystkim zebranym zjawienie się delegata Koła Filistrów bratniej Korporacji Akademickiej Baltia, który w porywającej tyradzie perorował de publicis, wskazując swe obawy, a także zalecając skuteczne remedia.

Podczas Fidułki K! Chrobria cieszyła się także z obecności miłych Gości. Nie minęło kilka chwil, a ich serca otworzyły się na iście burszowską atmosferę. Radowanie się we wszystkich częściach Fidułki nie miało końca.


Do wczesnych godzin rannych trwały gorące dyskusje inter pocula.

Recent Posts
Napisz do nas!

Masz pytania? Chętnie odpowiemy.

Not readable? Change text.