Wyjście na wykład prof. Kucharczyka pt. CHRISTIANITAS – od rozkwitu do kryzysu

prof. Kucharczyk21 października 2015 r.

Liczna delegacja K! Chrobria, w barwach korporacyjnych, uczestniczyła w zorganizowanym przez Stowarzyszenie Warsztaty Idei Obywateli Rzeczypospolitej, Poznański Klub Polonia Christiana oraz Wydawnictwo PROHIBITA, wykładzie  prof. Grzegorza Kucharczyka pt. „Christianitas – od rozkwitu do kryzysu” w Pałacu Działyńskich w Poznaniu.

Wykład był niezwykle ciekawy, podczas jego trwanie mieliśmy okazję bliżej poznać tło wydarzeń związanych z historią cywilizacji chrześcijańskiej od średniowiecza po dziś dzień .Nie zabrakło autorskich opinii na wybrane zagadnienia dotyczącej dzisiejszej sytuacji chrześcijan w Europie.

Zaraz po zakończeniu części wykładowej, przeszliśmy do obejrzenia filmu wyprodukowanego przez Polonia Christiana pt. „KRYZYS. Dokąd zaprowadzi nas synod?”, który przedstawił obraz dzisiejszego Kościoła Katolickiego w Europie. Film był nad wyraz ciekawy, zwłaszcza w kontekście punktu widzenia całej sprawy w Kościele niemieckim oraz poszczególnych wybranych problemów związanych z krążącymi po świecie chrześcijańskim nurtami, będącymi tematem debat synodu biskupów.

Po filmie odbyła się dyskusja ze słuchaczami, którzy poruszali tematy związane z wykładem oraz filmem, z czasem dyskurs był związany z otaczającym nas życiem oraz chrześcijańskimi troskami, które pozostawiają wiele pytań.

Po  zakończeniu spotkania reszta Chrobraków udała się do pobliskiej kwatery na dalszy ciąg rozmów o tematach wszelakich w nieco bardziej korporanckim duchu.

Recent Posts
Napisz do nas!

Masz pytania? Chętnie odpowiemy.

Not readable? Change text.