Komersz Zwykły

W jesienny, listopadowy wieczór na kwaterze K! Chrobria odbył się Komersz zamknięty. Pomimo niesprzyjającej aury na zewnątrz, humory dopisywały.

Pierwsi goście przybyli już przed godziną 19. Swoją obecnością zaszczyciły nas delegacje bratnich Korporacji Akademickich. Gościć mogliśmy Mistrzów naszej kartelowej K! Respublica wraz z fuksami oraz Comilitonów córki naszej korporacji –  K! Hermesia.

Liczne grono zasiadło w sali głównej. Nie mogło zabraknąć złotego trunku, lekko pieniącego się w starannie wypolerowanych kuflach. Blask świec wprawiał w nastrój podniosłości i pewnej tajemniczości. Rozmowy ucichły.

W contrarium prezydialnym miejsce zajął Prezes. Rozpoczęcie nastąpiło po krótkim przemówieniu dotyczącym spraw bieżących. Uczciliśmy minutą ciszy tragicznie zmarłych w zamachach dokonanych w Paryżu. Głos zabrali przedstawiciele delegacji przybyłych Korporacji, a także wręczyli drobne upominki na umilenie wolnej chwili.

Koło Filistrów K! Chrobria przyjęło do swojego zacnego grona Mecenasa Tomasza Zgodę, natomiast Konwent Czynny pełen radości nadał barwę rycerską Com! Julianowi Głowackiemu.

Z kolei Ława Giermkowska przywitała nowych Fuxów: Tomasza Golca oraz Łukasza Malewskiego. Część oficjalna zakończyła się colloquium, w którym wszyscy zakosztować mogli specjalnie przygotowanych przekąsek, porozmawiać i pogratulować awansów. Fuxy w tym czasie nie próżnowały, uzupełniając puste kufle i prześcigając się w uczynności.

Część wesoła upłynęła na śpiewaniu pieśni, rymowania na cześć obecnych ze wszrgólnym uwzględnieniem bratnich Korporantów, przypijaniu towarzyszom oraz drobnych facecjach z nowymi, jeszcze niedoświadczonymi członkami niższych stanów korporacyjnych.

Zabawa po zakończeniu komerszu trwała nadal. Atmosfera ciekawych konwersacji i wznoszenia toastów utrzymywała się do późnej nocy. Można powiedzieć, że kwatera K! Chrobrii stała się jednym z najlepiej bawiących się miejsc Poznania, gdzie każdy znalazł interlokutora, interesujący go temat czy po prostu napił się piwa w doborowym towarzystwie.

Recent Posts
Napisz do nas!

Masz pytania? Chętnie odpowiemy.

Not readable? Change text.