Fidułka (1 X)

1 X 2016 r. mieliśmy ogromną przyjemność zorganizować Fidułkę inaugurującą kolejny rok akademicki. Na kwaterze K! Chrobria przybyli licznie czcigodni Filistrzy, szanowni Comilitoni oraz lube Fuksy, ponadto nie zabrakło również w naszych szeregach gości, którzy mieli możliwość poznać naszą braterską zawadiackość.

Po krótkiej części oficjalnej szybko przystąpiliśmy do śpiewania pieśni żołnierskich, choć nie zabrakło również cieszących się wśród Korporantów szczególnym uznaniem rubasznych pieśni burszowskich. Podczas urządzenia comilitoni wygłaszali inspirujące przemówienia a w tle słychać było dźwięk przybijanych kufli z pysznym złocistym trunkiem. Zebrani mogli posilić się przygotowanym przez Mag! Bibendi Com! Oliwiera Pomes oraz Com! Miłosza Ciowskiego różnorodnym oraz sowitym poczęstunkiem.

Na zakończenie urządzenia zaśpiewano pieśń „Król Stefan Batory Wielki”, po której Chrobracy i goście do późnych godzin nocnych spędzili czas na wesołych konwersacjach. Spotkanie definitywnie zakończyło się, gdy na dworze powoli pojawiały się pierwsze promienie słońca, czemu nie ma się specjalnie co dziwić, gdyż zgodne z niepisaną zasadą „Chrobrak chodzi spać, gdy ptaki na zewnątrz zaczynają śpiewać”.

Novus Annus Academicus inceptus est!

Recent Posts
Napisz do nas!

Masz pytania? Chętnie odpowiemy.

Not readable? Change text.