Referat rycerski Fuksa Maiora Łukasza Malewskiego (12 X)

12 października na kwaterze K! Chrobria miało miejsce ważne wydarzenie. Był to referat rycerski  Fuks Maiora Łukasza Malewskiego.

Tematem środowej kwatery był konflikt między Człowiekiem a Matka Naturą, zaznaczony już w samym jej tytule, „Człowiek vs powietrze”.

Na wykład prócz braci Chrobrackiej przybyli też bodaj nawet liczniej goście spoza Korporacji, w tym ku uciesze zebranych spora reprezentacja płci pięknej.

W głównej części swojego wykładu, prelegent wprowadził słuchaczy w przedmiot poprzez wyjaśnienie czym jest oraz z czego składa się powietrze. Następnie omówił statystyki dotyczące jego czystości oraz jak pod tym względem wypada Polska na tle innych państw.

Końcowa część należała jak zwykle do słuchaczy, którzy zasypali młodego Fuksa gradem pytań. Inżynier Łukasz, jako specjalista w tej dziedzinie znakomicie poradził sobie z trudami przedmiotu oraz presją.

Na koniec zostały wyprowadzone niekorzystne dla polskiego środowiska wnioski, mianowicie okazuje się, że w polskim prawie niemal brak jest przepisów, które pozwoliłyby na zachowanie,
a w zasadzie przywrócenie poziomu czystości powietrza do granic niezagrażających zdrowiu i życiu.

Wypada również podkreślić, ze referat został przyjęty przez Ławę Rycerską, a zatem już niedługo Fuks Maior sam będzie mógł w niej zasiadać.

Recent Posts
Napisz do nas!

Masz pytania? Chętnie odpowiemy.

Not readable? Change text.