Obchody Dnia Niepodległości

11 listopada 2016 r. poczet sztandarowy oraz członkowie K! Chrobria uczestniczyli  w oficjalnych obchodach Narodowego Święta Niepodległości oraz św. Marcina w Poznaniu.

6-adrian-wykrota-glos-wielkopolski

[zdjęcie: Adrian Wykrota – Głos Wielkopolski]

O godzinie 9:00 poczet sztandarowy  naszej Korporacji stanął naprzeciw Reprezentacyjnej Orkiestry Sił Powietrznych oraz wojskowego pocztu sztandarowego w Farze, w której odbyła się msza święta w intencji Ojczyzny. Na mszy byli obecni: reprezentanci lokalnych oraz parlamentarnych władz, poznańskie organizacje patriotyczne, uczniowie szkół oraz mieszkańcy miasta.

Po Mszy Świętej udaliśmy się wraz z orkiestrą oraz pozostałymi pocztami sztandarowymi na Plac Wolności, gdzie mieliśmy okazję wysłuchać przemówień oraz zobaczyć defiladę pododdziałów, salwę honorową i wystrzały z armaty.

7Nie zabrakło również uczestnictwa w obchodach Reprezentacyjnego Oddziału Ułanów Miasta Poznania w barwach 15 Pułku Ułanów Poznańskich, do którego należy również nasz Chrobrak.

5Ponadto na zaproszenie wojewody, grupy rekonstrukcyjne zaprezentowały pojazdy historyczne, umundurowanie oraz pokaz militarny związany z polską wojskowością z początku XX wieku. Po wszystkich przemówieniach oraz prezentacjach Orkiestra Sił Powietrznych zakończyła zgromadzenie koncertem.

Mieszkańcy mieli okazję wziąć udział w pokazach i wystawach.Rekonstruktorzy przygotowali atrakcje w postaci np. pokazu obsługi sprzętu wojskowego.

Grupy rekonstrukcyjne przygotowały dla uczestników pyszną wojskową grochówkę. W tym dniu nie mogło zabraknąć na naszych stołach również znanych rogali świętomarcińskich, których smak był wyśmienity.

Po korporacyjnej kawie i herbacie Chrobracy rozeszli się, lecz już o godzinie 19:00 spotkaliśmy się we wspólnym gronie reprezentacji Korporacji Akademickiej Hermesia oraz Stowarzyszenia Konserwatywno-Liberalnego (KoLiber) na wspólnym śpiewaniu pieśni patriotycznych. Była to wspaniała okazja do integracji poznańskich organizacji patriotycznych.

4Zapraszamy do polubienia naszego profilu na fb:

https://www.facebook.com/chrobria

Recent Posts
Napisz do nas!

Masz pytania? Chętnie odpowiemy.

Not readable? Change text.