Fidułka Kolędowa

Na początku  stycznia Chrobracy spotkali się w kwaterze na fidułce. W świątecznej atmosferze, przy kojących dźwiękach polskich kolęd i ciepłym barszczu, który pomógł rozgrzać schłodzone mroźną pogodą ciała i dusze, świętowaliśmy przyjście na świat Zbawiciela i rozpoczynający się Nowy Rok.

Po odśpiewaniu hymnu Chrobrii, a także wysłuchaniu w uwadze słów przemówienia Prezesa, głos zabrali goszczący u nas w ten zimowy wieczór członkowie K! Baltia i K! Hermesia. Po wzajemnych międzykorporacyjnych toastach zebrane gremium przeszło do tradycyjnego składania sobie życzeń przy łamaniu świątecznego opłatka.

Kolędowy wieczór mimo panującego za oknami mrozu mijał ciepło przy nutach najpiękniejszych polskich kolęd, do których na pianinie akompaniował Magister Cantandi. Odśpiewano również pieśni Powstania Wielkopolskiego, które są bliskie sercu każdego Wielkopolanina. Przy tej okazji przypomniano również, że w te długie noce grudnia, stycznia i lutego, nasi przodkowie walczyli za naszą wolność odnosząc spektakularny sukces.

Po zakończeniu fidułki kolędowej, światła świec na Marcinkowskiego długo jeszcze nie gasły oświetlając braterski krąg.

Recent Posts
Napisz do nas!

Masz pytania? Chętnie odpowiemy.

Not readable? Change text.