„Autonomiczne statki powietrzne” – referat rycerski fuksa Tomasza Golca

W dniu 18 stycznia 2017 r. Chrobracy mieli okazję wysłuchac referatu rycerskiego giermka inżyniera Tomasza Golca zatytułowanego „Autonomiczne statki powietrzne”. Na początku należy podkreślić, że fuks na referat przybył przygotowany w stu dziesięciu procentach, przyniósł bowiem drona własnej produkcji, choć mimo niesprzyjającej aury Korporanci nie mogli go „przetestować”.

Jak zatem wspomniano, tematyką wystapienia fuksa Golca były bezzałogowe statki powietrzne. Rozpoczął on swój wykład od przedstawienia w zarysie historii rozwoju koncepcji konstrukcji dronów, z uwzględnieniem takich smaczków jak skromny w nim udział Normy Mortenson (co nota bene bardzo zebranym przypadłu do gustu). Wyjaśnił czym różnią się quadropłaty od dronów dwupłatowych, oraz wskazał zastosowania obu rodzajów. Zgodnie ze swą najlepszą wiedzą rozrysował także konkstrukcję drona na schemacie technicznym, na którym, posiłkując się przyniesionym modelem oraz posiadanymi ilustracjami, dokładnie wyjaśnił zebranym technikę działania maszyny.

Jeszcze podczas referatu fuks musiał zmagać się z masą pytań padających ze strony audytorium, niemniej ich liczba, oraz wyczerpujące odpowiedzi fuksa nie sprawiły, by po zakończeniu wystąpienia był on wolny! Aktualność tematyki oraz osobiste zaangażowanie fuksa w prace nad projektem związanym z wykorzystaniem dronów w dziedzinie usług sprawiły, że dyskusje ciągnęłyby się jeszcze przez długie godziny, gdyby nie konieczność głosowania nad przyjęciem referatu.

Poruszywszy ten wątek nie wypada Czytelnika pozostawić samego z tą natrętną myślą, ale raczej udzielić mu niosącej ulgę informacji, że referat Fuxa Maiora został przez rycerzy przyjęty.

Fuks Maior Tomasz Golec

Vivat! Vivat! Vivat! 

Recent Posts
Napisz do nas!

Masz pytania? Chętnie odpowiemy.

Not readable? Change text.