„Dlaczego dobrych ludzi dzieli religia i polityka?” – referat rycerski fuksa Mateusza Pietkiewicza

Dnia 15 marca licznie zgromadzeni na kwaterze korporacyjnej Chrobracy oraz ich goście mieli okazję wysłuchać referatu rycerskiego fuksa Mateusza Pietkiewicza wygłoszonego pod tytułem: “Dlaczego dobrych ludzi dzieli religia i polityka?”

Tytuł prezentacji jest jednocześnie podtytułem pracy Jonathana Haidta: “Prawy umysł” i to właśnie zawarte w niej założenia były przybliżane w trakcie wykładu. Fuks przedstawił a także wyjaśnił zgromadzonym pojęcia takie jak: podstawowe fundamenty moralności oraz intuicje społeczne, kluczowe do zrozumienia złożonej materii psychologii moralności, ludzkich zachowań i osobowości.

Oczywistym było, że tak interesujący temat nie będzie zignorowany przez łaknących wiedzy i obecnych na sali korporantów, w związku z czym strudzony prezentacją prelegent miał jeszcze okazję odpowiedzieć na niemałą liczbę pytań. Jednak tutaj dała o sobie znać chrobracka sumienność w wykonywaniu obowiązków i dzięki świetnemu przygotowaniu merytorycznemu referent rozwiał wszelkie wątpliwości pytających.

Ława rycerska z pewnością była pod wrażeniem tego, jak umięjętnie fuks poradził sobie z wymagającym zagadnieniem i po krótkiej naradzie ogłoszono, że referat został przyjęty.

Fuks Mateusz Pietkiewicz

Vivat! Vivat! Vivat!

Recommended Posts

Leave a Comment

5 × 5 =

Napisz do nas!

Masz pytania? Chętnie odpowiemy.

Not readable? Change text.