1 IV 2017 – Komersz K! Hermesia

1 kwietnia 2017 roku mieliśmy przyjemność spotkać się w korporacyjnym gronie na komerszu K! Hermesia z okazji 9-lecia reaktywacji. Podczas czesci oficjalnej mogliśmy wysłuchać przemówienia gen. Fil! Jana Podhorskiego, Prezesa K! Hermesia – Patryka Ejchsztata, a także przedstawicieli z K! Sarmatia, K! Astrea Lublinensis oraz K! Chrobria.

 Po części oficjalnej, w trakcie krótkiej przerwy, poznaliśmy fil! Zbigniewa Tuszewskiego, który dotrzymał nam towarzystwa, aż do końca komerszu, za co bardzo dziękujemy. Po kolokwium nadszedł czas czas śpiewów w przyjacielskiej atmosferze. W tym samym czasie, fuksom zostało wyznaczone zadanie narysowania herbu Komerszu. Wygrana spoczęła na głowie jednego z fuksów naszej Korporacji.

Podczas następnych pieśni przygotowywaliśmy się do nadchodzącej sztafety piwnej. Upór uczestników doprowadził do dwukrotnego rewanżu, który ostatecznie zakończył się nieoczekiwanym zwycięstwem fuksa z K! Sarmatia.

Komersz zakończyliśmy dopijając ostatnie kufle złotego trunku oraz śpiewając ostatnie pieśni. Pozytywnie zmęczeni pożegnaliśmy się z korporantami a wspaniałą zabawę na pewno będziemy mieli w sercach przez długi czas.

Korporacja Akademicka Hermesia,

Vivat, Crescat, Floreat in aeternum!

Recommended Posts

Leave a Comment

8 − 7 =

Napisz do nas!

Masz pytania? Chętnie odpowiemy.

Not readable? Change text.