Komersz XCVI-lecia Korporacji Akademickiej Chrobria

We wcześniejszym niż tradycyjna sobota w Oktawie Wielkiej Nocy terminie 25 marca 2017 r. K! Chrobria świętowała swoje dziewięćdziesiąte szóste urodziny.

Poczet K! Chrobria na Mszy

Przygotowania do uroczystości zaczęły się już miesiące przed samym wydarzeniem, a zajmowały one z całą pewnością wszystkich Chrobraków. Pracami nad komerszem zajęte było nie tylko nieomylne Prezydium oraz odpowiednie komisje, ale także cała reszta Chrobraków – od filistrów i rycerzy aż po ostatniego giermka. Należało bowiem odpowiednio przygotować swoje brzuchy na taką ilość wspaniałych napitków oraz, co się tyczy niektórych, żony na tak późny powrót do domu. Bóg jeden wie, co było trudniejsze.

Nadszedł dzień ostateczny, wybiła godzina 0. Chrobracy oraz ich Goście z K!K! Respublika, Hermesia, Sarmatia, Baltia, Astrea Lubliniensis oraz Akropolia Cracoviensis, a także znamienici goście-Wilderzy, zarówno znani Chrobrii i ją znający, jak i nowi sympatycy Korporacji rozpoczęli obchody uroczystą Mszą Świętą w kościele pod wezwaniem Najświętszego Zbawiciela, którą z pietyzmem sprawował ks. prałat fil! dr Roman Adam Kneblewski. Po wysłuchaniu Mszy zebrani w ciszy, z szacunku dla okresu wielkopostnego, przeszli do poznańskiej Izby Rzemieślniczej, gdzie rozpocząć się miały niedługo właściwe uroczystości.

Niewątpliwie, dzień ten przejdzie do historii K!, bowiem tego wieczora do grona filistrów przeszły jedne z najznamienitszych postaci powojennej Chrobrii. Koło Rycerzy żegnało com!com! Łukasza Grzybka, Mateusza Dziarmagę, Mikołaja Podsiadło, Łukasza Stępniaka oraz Macieja Krawczyka. Kto nie zna tych nazwisk, nic nie wie o Chrobrii!

Ślubowanie nowych Filistrów

W tak nostalgicznym nastroju, gdy przed oczami wszystkich stała się właśnie cząstka Historii, przyjęto do Ławy Rycerskiej trzech fuksów, com!com! Tomasza Golca, Dawida Bodycha oraz Mateusza Pietkiewicza. Oby godnie zastąpili swoich antenatów.

Wypadało wobec tych wydarzeń, żeby zabawa na długo zapadła w pamięci zebranych. Zapewne tak właśnie będzie, śpiewy zakończyły się dopiero po północy, a rozmowy trwały jeszcze długimi godzinami. Niezapomniany będzie wyjątkowo udany konkurs, a zwłaszcza rola f! Kacpra Barełkowskiego, który wystąpił jako President of United States of America, Mr Donald J. Trump (MAGA).

Każdy zdrowie swej bogdanki…

K! Chrobria serdecznie dziękuje wszystkim Gościom za obecność i wspólną zabawę. Z niecierpliwością czekamy na przyszłoroczne obchody!

Korporacja Akademicka Chrobria – Vivat! Crescat! Floerat in aeternum   !

 

Recommended Posts

Leave a Comment

pięć − pięć =

Napisz do nas!

Masz pytania? Chętnie odpowiemy.

Not readable? Change text.