Komersz XCVIII-lecia K! Kujawja

Dnia 18 marca 2017 roku odbył się komersz rocznicowy toruńskiej Korporacji Akademickiej Konwent Kujawja. Chrobracy wybrali się do Torunia w składzie trzyosobowym. W trakcie podróży prowadzono gorące dyskusje na wszelakie tematy, co chwilę przerywane westchnieniem podziwu dla pięknych krajobrazów Wielkopolski i Kujaw.

Dotarłszy do Torunia, dzięki uprzejmości com! Mielcarskiego, który wcielił się w rolę przewodnika, Chrobracy dotknęli gotyku i zwiedzili najdalsze zakamarki Grodu Kopernika. Przy okazji do Chrobraków dołączyli kartelowi bracia Respublikanie, by razem spędzić nadchodzący wieczór.

Obchody rozpoczęły się uroczystą Mszą Świętą. Przemarsz z kościoła do Domu Mieszczańskiego, w którym miejsce miał komersz, wyglądał bardzo dumnie, a napotkanych Torunian wprawiać musiał w oszołomienie i zachwyt. Był to piękny pokaz siły polskich korporacji akademickich. Pogoda nie sprzyjała, było zimno i padał deszcz, mimo to radość z powodu urodzin Kujawji dało się odczuć na każdym kroku.

W sali komerszowej czekał już obfity poczęstunek, który idealnie rozgrzał i przygotował zebranych do głównej części komerszu. Część oficjalna minęła w podniosłej atmosferze, koło filistrów Kujawji powiększyło się o nowego członka. Nie trwała ona jednak zbyt długo. Nieomylne Prezydium wyczuło nastroje zebranych, którzy wyczekiwali części wesołej i szybko zaspokoiło ich pragnienia.

Zabawa była wyśmienita i z pewnością wielu długo jej nie zapomni. Nie ma się co dziwić. Polskim zwyczajem właśnie tak powinno obchodzić się urodziny. Niestety, nie dane było Chrobrakom doczekać końca komerszu. Ponieważ czas naglił, musieli oni opuścić pozostałych biesiadników i udać się na pociąg powrotny do Poznania, gdzie jednak czekały ich nowe, niezapomniane przygody…

Korporacja Akademicka Konwent Kujawja

Vivat! Crescat! Floreat in aeternum! 

Recent Posts

Leave a Comment

osiem + piętnaście =

Napisz do nas!

Masz pytania? Chętnie odpowiemy.

Not readable? Change text.