Komersz 11 XI 2017 r.

W dniu obchodów 99. rocznicy odzyskania niepodległości polska społeczność korporacji akademickich miała  jeden jeszcze powód do radowania się – Korporacja Akademicka Chrobria organizowała w tym dniu swój Komersz.

Zachęceni renomą poznańskich urządzeń, naszą kwaterę wypełnili do ostatniego miejsca bracia z kartelowej Corporatio Respublica, delegaci K! Hermesia i K! Baltia oraz Chrobracy wszystkich stanów.

W podniosłym nastroju odbyła się uroczysta część komerszu, uświetniona pełnymi ciekawych myśli mowami przedstawicieli obecnych korporacji. Po wielu latach wytrwałej i solidnej pracy na różnych polach jeden z Comiltonów został członkiem Koła Filistrów.  Zgromadzeni byli także świadkami przejścia dwóch Giermków do stanu rycerskiego oraz przyjęcia dwóch kandydatów do Ławy Giermkowskiej. Zgodnie uznano, iż należy cieszyć się ze stałego rozwoju naszej korporacji – przyszłość  jest w naszych szeregach.

Po części uroczystej nadszedł czas zabawy i świętowania w braterskiej atmosferze. Pod czujnym okiem Prezydium filistrzy i comiltoni wznosili się na wyżyny śpiewu i sztuki oratorskiej, a fuksy bacznie pilnowały, by nikomu niczego nie zabrakło.

Niestety, komersz musiał kiedyś dobiec końca – choć chcącym dalej radować się w korporanckim gronie długo jeszcze nie działa się krzywda …

 

 

Korporacja Akademicka Chrobria –Vivat, crescat, floerat in aeternum!

Recent Posts

Leave a Comment

19 − 2 =

Napisz do nas!

Masz pytania? Chętnie odpowiemy.

Not readable? Change text.