Fidułka Inauguracyjna [19.10.2018]

19 października 2018 r. mieliśmy niezwykłą okazję zainaugurować nowy rok akademicki fidułką.

Na zorganizowanym wydarzeniu pojawili się wyjątkowi goście m. in. bracia z kartelowej K! Respublica, czy też Prezes K! Ventusia.

Choć wydarzenie miało charakter wewnętrzny przybyli także kandydaci ubiegający się o dołączenie do naszego grona, a także zaproszeni wilderzy.

Tradycyjnie fidułkę rozpoczęła się od części oficjalnej. Wspaniałe przemowy, choć krótkie ze względu na charakter wydarzenia, z pewnością zapadły w pamięci wszystkich obecnych.

Ledwo wszyscy zdążyli opróżnić swoje kufle, zabrzmiały wesołe pieśni, które rozpoczęły część wesołą fidułki. Nasze głosy rozbrzmiewały nie tylko w kwaterze, ale i poza nią. Wszystkim towarzyszył wspaniały humor oraz nasz złoty trunek. Jak zawsze nie obyło się bez skandali piwnych, które często były okraszane głośnymi śmiechami, przemowami oraz karami.

Jak każda prawdziwie chrobracka zabawa i ta zakończyła się odśpiewaniem pieśni „Król Stefan Batory”, wówczas oficjalnie rozpoczęliśmy Bumel! Choć zabawę zakończyliśmy nie obyło się bez spotkanie z Szanownymi Panami z Policji, których wizyta stłumiła gorące emocje wśród korporantów.

Jednak, dopiero, gdy pierwsze promienie zajrzały przez okna kwatery, a ptaki rozpoczynały swe śpiewy, korporanci prawdziwie skończyli swoją zabawę. Co wymaga uwagi, nie zmęczenie nas do tego zmusiło, lecz zwiastun końca miodu złotego.

„I ja tam z korporantami byłem, miód i wino piłem,

A com widział i słyszał, na blogu umieściłem.”

Cum Ave Fraterno!

Recent Posts

Leave a Comment

8 − 1 =

Napisz do nas!

Masz pytania? Chętnie odpowiemy.

Not readable? Change text.