Kwatera prawnicza – 13 III 2019

13 marca 2019 roku nasza sala po raz kolejny została wypełniona po brzegi, okazją do takiego spotkania był wykład prowadzony przez naszych filistrów na temat zawodu prawniczego.

Fil! Szmit opowiedział o tym jak pracuje się w dużej kancelarii, o problemach i wyzwaniach przed jakimi stoi, a także o tym co robił będąc studentem, aby poszerzyć swoje zdolności z zakresu pisania pism procesowych.

Fil! Spychała przedstawił nam funkcjonowanie tych kancelarii, które nie wielkością, a jakością muszą konkurować na rynku prawniczym. Oprócz wspomnień z młodzieńczych lat mogliśmy się dowiedzieć dlaczego czasem to własnie te małe kancelarie są lepsze od tych większych.

Następnie o pracy radcy prawnego w korporacji opowiedział nam Fil! Terka. Dowiedzieliśmy się dlaczego adwokaci muszą pracować w własnych kancelariach i jak ma się do tego zawód radcy prawnego. Przedstawione zostały także wyzwania przed jakimi stoi prawnik pracujący w dużej korporacji.

Na końcu o naukowych aspektach pracy prawnika opowiedział nam Fil! Prof. SWPS Maurycy Zajęcki. Dowiedzieliśmy się wówczas jaką pracę musi wykonywać naukowiec i jak to się ma do kształcenia studentów. Profesor przedstawił nam jakie wyzwania czekają na niego codziennie w uczelni oraz jak trudne jest prowadzenie zajęć.

Po zakończeniu wystąpień każdy z nas miał okazję porozmawiać w kuluarach z prelegentami i dowiedzieć się jeszcze więcej o zawodzie prawnika.

Recent Posts

Leave a Comment

siedemnaście + 9 =

Napisz do nas!

Masz pytania? Chętnie odpowiemy.

Not readable? Change text.