Kwatera o stażu w Google – Com! Tomasz Sternal – 20 III 2019

Mówimy niekiedy o naszych czasach jako zdominowanych przez informację. Śledzące nas telefony budzą w nas lęk, ale i ułatwiają kontakt ze znajomymi czy znalezienie odpowiadającej nam restauracji pod względem podawanych dań i wystroju. Po, jak niektórzy mówią, Rewolucji Informacyjnej zapoczątkowanej rozpowszechnieniem Internetu, przesył i odbieranie impulsów komunikatów stało się tanie, szybkie i łatwe dla każdego.

W zeszłą środę mieliśmy okazję przyjrzeć się bliżej działalności jednego z największych banków informacji – firmie Google. Com! Tomasz Sternal, nasz prezes w roku akademickim 2017/18, przestawił nam tajemnice swojego stażu za oceanem u tej założonej w 1998 roku firmie, której wpływ na codzienność mieszkańca Poznania, Zamościa, Tokio czy Nowego Orleanu trudno przecenić. Oprócz, rzekłbym, osobistych doświadczeń com! Sternela i jego przemyśleń dowiedzieliśmy się wielu szczegółow działalności firmy.

Obszary działalności, strategia rozwoju, a nawet organizacja życia pracowników nie są już nam zupełnie obce. Moją szczególną uwagę zwrócił unikatowy sposób rekrutacji stażystów, dla mnie biały kruk wśród sztywnych przyjęć do firm, w których jedyna selekcja to spełnienie warunków formalnych. Jak zawsze prelegent został zasypamy pytaniami dotyczącymi tematu, a nikt ze słuchaczy nie wyszedł niepocieszony.

~ fuks maior Tomasz Tomaszewski

Recent Posts

Leave a Comment

2 × 4 =

Napisz do nas!

Masz pytania? Chętnie odpowiemy.

Not readable? Change text.