Co się dzieje w Chrobrii? – II-III 2019

Po pracowitym czasie egzaminów i zaliczeń, wraz z końcem drugiego miesiąca roku Pańskiego 2020 radośnie powróciliśmy na kwaterę.

W środę 27 lutego wysłuchaliśmy prelekcji rycerza Mikołaja Cisowskiego. Referat dotyczył problematyki stosowania herbicydów w rolnictwie ze szczególnym uwzględnieniem herbicydowych cieczy jonowych. Słuchacze mogli dowiedzieć się o składzie, budowie chemicznej oraz właściwościach substancji często wykorzystywanych w polskich gospodarstwach rolnych. Referat zakończył się dopiero wtedy, gdy Comiliton odpowiedział na wszystkie liczne i celne pytania.

W sobotę 29 lutego wraz z delegacjami Konwent Lechia Korporacja Studentów Uczelni Poznańskich i Korporacja Akademicka Hermesia z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych uczciliśmy pamięć korporantów, którzy po 1945 roku nie złożyli broni lecz kontynuowali walkę o wolną Polskę.

W środę 4 marca com! com! Tomasz Tomaszewski i Rafał Staszak przeprowadzili wykład o frapującym tytule „Jak nie zgubić swoich potrzeb w dobie social media?”. Podjęli próbę zdefiniowania w ujęciu cybernetycznym takich pojęć jak „dieta informacyjna” i „higiena psychiczna”. Wspomnieli o teoriach informacji, ich rodzajach oraz kategoriach poznania.
Nie ograniczali się jednak do suchych faktów! Niektóre wspomniane zjawiska społeczne opisywali na przykładzie filmu „Labirynt Fauna”. Obalili również twierdzenie, jakoby „Piramida Maslowa” odpowiadała rzeczywistej hierarchii potrzeb ludzkich. Ostatecznie rozprawili się z tytułowym pytaniem, odpowiadając, że potrzeby należy przede wszystkim rozpoznać i realizować! Po referacie długo jeszcze toczyły się burzliwe dyskusje na temat przedstawiony przez Comilitonów.

Kolejna kwatera już w kolejną środę.
Referat: „Jak pokonać Boga Wojny? Praktyczny poradnik inspirowany historią VI koalicji antyfrancuskiej” przedstawi com! Kacper Barełkowski

Recent Posts

Leave a Comment

jeden × 2 =

Napisz do nas!

Masz pytania? Chętnie odpowiemy.

Not readable? Change text.