Elektroniczne spotkanie rocznicowe – 30 III 2020

Raptem parę miesięcy wystarczyło, by wywrócić stosunki społeczne do góry nogami. Ludzie na całym świecie, chcąc nie chcąc, ograniczyli socjalizowanie się i zwykle dobrowolnie pozostali w swych domach. Zaraza opanowuje kolejne kraje i na razie nie chce się zatrzymać.

Wreszcie wirus dotarł i do Polski. „Hurra, mamy to!” – wykrzyknęli z przekąsem co bardziej pesymistyczni Polacy. „A niech to” – żachnęli się drudzy. Jedno było pewne. Wirus wywołujący COVID-19 rozgościł się w kraju nad Wartą i prędko stąd nie odejdzie.

Plaga gwałtownie wpłynęła na działalność polskich korporacji akademickich. Szczególnie dotknęło to potężną Chrobrię – cała organizacja pogrążyła się w smutku, będąc zmuszona do odwołania komerszu rocznicowego na rok przed świętowaniem setki lat istnienia.

Ale nic to!
Nawet nieszczęsny wirus nie był w stanie zgasić chrobrackiego zapału!

Wykorzystując nowoczesne sposoby komunikacji dochowaliśmy tradycji organizowania dorocznej, podniosłej biesiady. Tak oto 28 marca roku pańskiego 2020 miało miejsce pierwsze w historii elektroniczne spotkanie rocznicowe. Tydzień wcześniej spotkaliśmy się na pierwszej w historii fidułce online, uważnie zapoznając się ze wszystkimi zaletami i wadami takich rozwiązań, lecz przede wszystkim sympatycznie i wspólnie spędzając czas. W wyjątkowej sytuacji znów udowodnione zostało, że nic nie jest w stanie pozbawić animuszu spadkobierców ducha Syna Mieszkowego!

Korporacja Akademicka Chrobria — Vivat! Crescat! Floreat! In aeternum!

Recent Posts

Leave a Comment

16 + 1 =

Napisz do nas!

Masz pytania? Chętnie odpowiemy.

Not readable? Change text.