Prelekcja com! Adama Mielcarskiego – 16 IV 2020

Kolejny tydzień domowego odosobnienia… Po raz kolejny Chrobracy połączyli się za pomocą nowoczesnych metod komunikacji, by, pomimo panującego zagrożenia epidemicznego, zapoznać się z arcyciekawą kwaterą naukową jednego z naszych Rycerzy.

Comiliton Adam Mielcarski przedstawił starannie dopracowany referat naukowy pod tytułem „Wychować osobowość. Personalistyczna wizja rozwoju człowieka”. Przedstawił w nim między innymi definicję personalizmu, nawiązując jednocześnie do istoty człowieka, norm personalistycznych oraz indywidualizmu i socjalizmu. Com! Mielcarski przywołał także wybitne postaci świata duchowości i nauki – prof. Karola Górskiego oraz św. św. Tomasza z Akwinu i Jana Pawła II, przytaczając ich światłe myśli związane z zakresem pojęciowym personalizmu.

Grono Chrobraków ochoczo zebrało się, by przy kuflu złocistego trunku wysłuchać mądrych słów współtowarzysza. Nawet mniejsze i większe trudności w komunikacji spowodowane niestabilnymi łączami internetowymi nie przeszkodziły w aktywnym udziale w wysłuchaniu prezentacji oraz w żywej dyskusji, która wywiązała się po zakończeniu referatu.

Recent Posts

Leave a Comment

1 × pięć =

Napisz do nas!

Masz pytania? Chętnie odpowiemy.

Not readable? Change text.