Trzy chrobrackie śluby – 6 XI 2020

♥ Chciałoby się rzec: „Ach, co to był za ślub!”. A raczej… śluby! Tegoroczne wakacje bowiem obfitowały u nas w liczne zawarcia związków małżeńskich. Doszło nie do jednej, nie do dwóch, ale aż do trzech takich uroczystości!

♥ „Sezon na welon” zapoczątkowali Państwo Mielcarscy. W sobotę 11 lipca 2020 r. w kościele Dominikanów w Poznaniu święty sakrament małżeństwa zawarli Panna Natalia Cegła oraz com! Adam Mielcarski – zasłużony magister paucandi oraz sekretarz. Uroczystości towarzyszył poczet sztandarowy. Pod koniec Mszy Św. Para Młoda przeszła pod chrobrackim szpalerem.

♥ Następni byli Państwo Bodychowie. W piątek 31 lipca 2020 r. w Ewangelicznym kościele Reformowanym przy ulicy Grunwaldzkiej 48 w Poznaniu związek małżeński zawarli Panna Paulina Kanikowska oraz com! Dawid Bodych – doświadczony Chrobrak, w przeszłości prezes, wiceprezes i olderman Chrobrii. W czasie nabożeństwa obecny był poczet sztandarowy, a przy wyjściu ze świątyni bracia chrobracy utworzyli nad Parą Młodą szpaler.

♥ Wakacyjną sztafetę ślubną zakończyli Państwo Pomesowie. W kościele pw. Wszystkich Świętych w Kórniku w piątek 14 sierpnia 2020 r. sakramentalny związek małżeński zawarli Panna Zofia Suszka – adeptka K! Plateria Varsoviensis i Com! Oliwier Pomes – zasłużony rycerz K! Chrobria, niegdysiejszy dwukrotny skarbnik oraz magister paucandi h.c. K! Respublica. Podczas tego wydarzenia obecny był poczet sztandarowy oraz został utworzony szpaler. Należy podkreślić, że był to pierwszy ślub pomiędzy korporantami w historii powojennej Polski.

♥ Wszystkim Młodym Parom z całego serca życzymy wszystkiego najlepszego na nowej drodze życia — Vivant! Vivant! Vivant!

Recent Posts

Leave a Comment

18 + trzynaście =

Napisz do nas!

Masz pytania? Chętnie odpowiemy.

Not readable? Change text.