Nowy herb! – 10 III 2021

Rok 2021 jest dla naszej Korporacji rokiem szczególnym. Już za mniej niż 3 tygodnie będziemy bowiem obchodzić stulecie powstania naszego Związku. Jest to czas wspomnień i przenikliwej retrospekcji, ale w tym samym stopniu jest to przełomowy moment, od którego coraz odważniej patrzymy w przyszłość. Bazując na naszym już prawie stuletnim dorobku, pragniemy wytyczać nowe cele i udowadniać własnym przykładem, że korporacje są wciąż, a może nawet coraz bardziej, potrzebne i stanowią ważny element akademickiego świata.

W związku z powyższym, Konwent Nadzwyczajny K! Chrobria, dnia 10 marca 2021 roku, przyjął zmianę w Statucie Korporacji w zakresie naszego Herbu i Sztandaru. Z nieskrywaną dumą przedstawiamy Wam owoc długotrwałej pracy i chwalebnych wysiłków zarówno inicjatorów tego ruchu, jak i osób zaangażowanych, w tym heraldyka i artysty. Jest to Herb, który poprowadzi naszą organizację przez kolejne długie lata działalności i będzie powiewał na proporcach naszej walki z – jak brzmi nasz Hymn – „świata każdym tworem, co nam zgubę pragnie nieść”.

Tarczę herbową zaprojektował Pan Andrzej Ludwik Włoszczyński http://alw.pl/. Wersja artystyczna tarczy wraz z elementami zewnętrznymi wyszła spod pędzla Fil! Tomasza Kucharskiego (Konwent Polonia) http://www.kucharski.art.pl

Blazon nowego Herbu

Herb – na tarczy czwórdzielnej w krzyż, czarna tarczka sercowa w której srebrny cyrkiel korporacyjny. W polu pierwszym czerwonym orzeł biały z koroną złotą zamkniętą. W drugim błękitnym godło miasta Poznania. W trzecim zielonym Szczerbiec w skos, sztychem ku dołowi. W czwartym barwy korporacyjne w skos. Klejnot, trzy strusie pióra w barwach korporacyjnych na hełmie z koroną. Labry: prawa czarne podbite srebrem, lewa zielone podbite srebrem. Pod tarczą wstęga z dewizą „Honori et Amicitiae”.

Recent Posts

Leave a Comment

4 + 10 =

Napisz do nas!

Masz pytania? Chętnie odpowiemy.

Not readable? Change text.