Kwatera f! Jakuba Kunickiego – 18 III 2021

♣ Trzecia środa marca. 17.03.2021 r. Tego dnia Giermek Jakub Kunicki wypełnił swoje zadanie i mieszanemu, stacjonarno-zdalnemu audytorium przedstawił referat rycerski pt. „Historia i ewolucja języka angielskiego”.

♣ F! Kunicki w podczas swojej prezentacji starał się połączyć szerokie zagadnienia historyczne i lingwistyczne. Szczegółowo omówił historię i ewolucję języków, z których pochodzi albiońska mowa. Przywołał także przykłady zastosowania nauk ścisłych, w tym matematyki, do badania pochodzenia i podobieństw pozornie różniących się od siebie mów.

♣ Słuchacze dowiedzieli się, czym różnią się od siebie języki kentumowe i satemowe oraz zapoznali się z licznymi grafikami i mapami przedstawiającymi zmiany historyczne w mowie zachodzące na przestrzeni lat. F! Jakub Kunicki tłumaczył zawiłe definicje i wyjaśniał wiele zagadkowych słów, które często padały podczas prezentacji.

♣ Po zakończeniu prelekcji nie brakowało pytań, którymi zaciekawieni comilitoni zasypali fuksa Jakuba. Ten poradził sobie dzielnie, starając się wyczerpująco na nie odpowiadać. Następnie członkowie pełnoprawni po ożywionej dyskusji orzekli, że referat się udał, a giermek podołał jednemu z zadań czekających go na drodze do stania się rycerzem.

Recent Posts

Leave a Comment

pięć × cztery =

Napisz do nas!

Masz pytania? Chętnie odpowiemy.

Not readable? Change text.