Obchody Powstania Wielkopolskiego – 27 XII 2021

Każdego roku rocznica wybuchu Powstania Wielkopolskiego to jeden z ważniejszych dla nas dni. W końcu 40 spośród Powstańców miało później zostać Chrobrakami. W tej grupie było 5 naszych założycieli a także Ojciec naszej Korporacji, naczelny lekarz armii wielkopolskiej – gen. Ireneusz Wierzejewski. Pamięć o nich, ich trudach i zasługach dla Ojczyzny jest naszym zaszczytnym obowiązkiem.
I w tym roku trzaskający mróz nie powstrzymał nas i naszego pocztu sztandarowego od wzięcia udziału w mszy św. za ojczyznę odprawionej w Farze poznańskiej tuż po południu. Po godzinie 16 byliśmy obecni na państwowych uroczystościach pod pomnikiem Powstańców Wielkopolskich, gdzie wspólnie z Wielkopolanami i pozostałymi, obecnymi na miejscu członkami wspólnoty kontynuującej misję państwa Polan z Prezydentem RP na czele wyrażaliśmy naszą aprobatę dla ustanowienia nowego święta państwowego – Narodowego Dnia Zwycięstwa Powstania Wielkopolskiego.
Wieczorem rozpoczęliśmy na naszej kwaterze obchody radosne. W ich trakcie nie zabrakło pieśni patriotycznych i wielkopolskich, gamifikacji powstańczych doświadczeń, dobrej zabawy i miłych gości, którzy razem z nami zdecydowali się tego dnia świętować. Bardzo dziękujemy za przybycie korporantkom z warszawskiej K! Plateria Varsoviensis oraz naszym braciom z Corporatio Respublica i przyjaciołom z Korporacja Akademicka Baltia
Dzielni Poznańczanie
Pokazali światu,
Jak Prusaka się wypędza,
Boso do Heimatu,
Hej za broń!
Recent Posts

Leave a Comment

piętnaście − 14 =

Napisz do nas!

Masz pytania? Chętnie odpowiemy.

Not readable? Change text.