Działalność noworoczna

Minęło już 8% roku 2022, z tej okazji opisać pragniemy naszym drogim obserwatorom i sympatykom niektóre z wydarzeń, które odbyły się u nas w ostatnich trzydziestu dniach.
W środę 19 stycznia Com! Rafał Staszak wygłosił pierwszą część referatu kartograficznego. Prelegent wyjaśnił słuchaczom czym właściwie są mapy, przedstawił ich rodzaje i ewolucję. Comiliton zapoznał również zgromadzonych z licznymi i łatwo dostępnymi a przydatnymi narzędziami ułatwiającymi zrozumienie otaczającego nas świata przy pracy z mapami współczesnymi i historycznymi. Kwatera, choć kilkugodzinna nie wyczerpała przybyłych ani ich zainteresowania tematem, szczęśliwie część druga mapoznawczych przygód już w najbliższą środę.
W minioną środę mieliśmy okazję wysłuchać prelekcji honorowego Profesora Oświaty Pana Wojciecha Wieckiego pt. „Pułapki edukacyjne w geografii”. Prelegent jako nauczyciel geografii z wieloletnim doświadczeniem zawodowym, autor podręczników i programów nauczania podzielił się z nami uwagami na temat współczesnego systemu edukacji w Polsce, praktyki nauczania geografii wśród młodzieży oraz zapatrywaniami na przyszłość polskiej edukacji szkolnej. Temat oczywiście sprowokował dyskusję trwającą niemal tyle samo co sam wykład. W jej trakcie padły dziesiątki pytań i setki pomysłów na poprawę polskiego szkolnictwa, które Profesor metodycznie komentował.
W piątek na kwaterze odbył się Kwiz Wiedzy Ogólnej i Hermetycznej, zorganizowany przez Com! Dawida Andrzeja Bodycha i jego małżonkę Paulinę. Cztery drużyny konkurowały o zdobycie największej liczby punktów w rozmaitych kategoriach, w ramach których uczestnicy musieli popisać się specjalistyczną wiedzą z zakresu kultury, sportu, literatury, polityki, teologii, historii oraz nauk ścisłych. Oprócz dużego wkładu merytorycznego organizatorzy zadbali o charakterystyczną otoczkę teleturniejową oraz nagrody dla najlepszych zespołów.
     
Recent Posts

Leave a Comment

18 − 1 =

Napisz do nas!

Masz pytania? Chętnie odpowiemy.

Not readable? Change text.