Referaty rycerskie 8 i 11 XI 2023

♦ Listopad w murach K! Chrobrii przebiegł nie tylko po znakiem obchodów święta niepodległości i kwater naukowych wybitnych nauczycieli akademickich, ale także można było usłyszeć referaty rycerskie dwóch ówczesnych jeszcze giermków Tomasza Mielcarskiego (prelekcja pt. „Od Nasiona po Starodrzewa: O Gospodarowaniu Lasami w Polsce”) i Aleksandra Victora Assada (prelekcja pt. „Historia motoryzacji – od pary do prądu”).
♦ 08.11. zgromadzonym na kwaterze barwiarzom, fuksom i gościom został przybliżony temat leśnictwa w Polsce. Giermek wytłumaczył zawiłości związane z organizacją służby leśnej, przyrodnicze podstawy klasyfikacji lasów oraz metody zrównoważonego i ekologicznego zarządzania lasem.
♦ Z kolei 15.11. dowiedzieliśmy się o historii powstania pierwszych silników spalinowych i maszyny parowej. Fuks ponadto zaprezentował sylwetki pionierów tych dziedzin i przedstawił ciekawostki z nimi związane. Było także opisane jak działa silnik benzynowy diesel i silnik Wankla. Całość referatu spuentował rozważaniami nad wpływem motoryzacji na środowisko oraz nad przyszłością motoryzacji.
♦ Gratulujemy ciekawych wystąpień oraz zdania referatów i pozostałych egzaminów rycerskich!
Recent Posts

Leave a Comment

piętnaście + 9 =

Napisz do nas!

Masz pytania? Chętnie odpowiemy.

Not readable? Change text.