Komersz Rocznicowy K! Respublica

Dnia 25 stycznia 2014 roku dziewięcioosobowa delegacja K! Chrobria miała zaszczyt uczestniczyć w obchodach 92-lecia istnienia swej kartelowej Korporacji – Respubliki.

Pierwsi przybyli Chrobracy, budzący swoją obecnością niemałe zdziwienie i zaintrygowanie wśród mieszkańców Warszawy, zostali należycie przyjęci i ugoszczeni przez Respublicanów, po czym wraz z innymi korporantami wyruszyli by świętować ten wyjątkowy dla całego środowiska korporacyjnego dzień.

Oficjalna część tego wspaniałego dnia rozpoczęła się Mszą Świętą odprawioną przez ojców Dominikanów o godzinie 18.00, w międzyczasie zebrani podjęli próbę porównania warunków klimatycznych oraz uroków Warszawy z innymi miastami Rzeczypospolitej.

Msza, jak i całe późniejsze obchody upiększone zostały wspaniale prezentującymi się pocztami sztandarowymi, w szczególności zaś Chrobrackim oraz Respublikańskim.

Po zaspokojeniu potrzeb duchowych zebrani udali się świętować jubileusz na kwaterę K! Respublica, gdzie do dotychczasowej grupy dołączyli kolejni goście, by wziąć udział w dalszej części celebracji rocznicy, podczas której życzenia urodzinowe złożyli wszyscy obecni delegaci zaprzyjaźnionych Korporacji, składając na ręce jubilatów skromne upominki (tak zapewniające rozwój intelektualny korporantów jak i ich stosunków towarzyskich) oraz wielokrotnie wznosili toasty na cześć Respublici.

Gdy uroczystości oficjalne dobiegły rozpoczęła się części nieoficjalna komersu, którą wypełniły zabawy, śpiewy oraz rozmowy na tematy wszelakie. Korporanci przystąpili również do wspólnej rywalizacji w uwielbianej powszechnie sztafecie piwnej, emocjonującej tym bardziej, że, by wyłonić zwycięzcę, potrzeba było zorganizować dogrywkę między reprezentantami K! Welecja a K! Rotalia, w której po trudnej, acz wyrównanej walce pierwsi kufle opróżnili Weleci.

W miarę upływu czasu zgromadzeni bawili się coraz lepiej, co przejawiało się nie tylko rozśpiewaniem towarzystwa, ale również niespodziewanym opanowaniem języka estońskiego, przy czym drobny wkład mieli przyjaciele Estończycy z K! Rotalia.

Późną godziną nocną, gdy odpowiednim wydawało się zakończenie uroczystości, rozśpiewani Chrobracy opuścili kwaterę Korporacji Akademickiej Respublica i rozeszli się z nadzieją rychłej możliwości goszczenia braci korporacyjnej w Poznaniu.

R small 3

R small 2

R small 1

Recent Posts
Napisz do nas!

Masz pytania? Chętnie odpowiemy.

Not readable? Change text.