Fidułka – marzec 2015

DSC_3230Fidułka 7 III 2015 r.

W ostatnią sobotę odbyła się na kwaterze fidułka, w której wzięli udział oprócz korporantów, znakomici goście jak i również filistrzy z innych poznańskich korporacji: M. Górny z K! Baltia, który nawiązując do Romana Dmowskiego cieszył się z naszego życia korporacyjnego oraz D. Kubacki z K! Hermesia, który odniósł się pozytywnie do liczebności naszych korporantów oraz rosnącej siły.

Fidułka ze względu na dużą liczebność odbyła się w głównej sali i odbyła się przy dwóch pełnych ławach. W jednej ławie zasiadało zacne grono filistrów, członkowie prezydium oraz honorowi goście wraz z comiltonami. W drugiej ławie (równie liczebnej) siedział wspaniałomyślny i opiekuńczy Olderman com! Mateusz Szabliński wraz z kandydatami i fuksami. Nad całym spotkaniem godnie czuwał Prezes K! Chrobria com! Mateusz Dziarmaga.

Cała wspólnota akademicka w tym dniu bawiła się świetnie. Zaczęliśmy od ułańskich piosenek, dzięki którym mogliśmy popłynąć w burzliwe czasy ułańskich zwycięstw i poczuć polską bitewną chwałę, którą zaintonował Wiceprezes Magister Paucandi com! Mikołaj Podsiadło.

Duże podziękowania należą się fil! Maurycemu Zajęckiemu, dzięki któremu mieliśmy okazję usłyszeć śpiewne umiętności naszych nowych fuksów (którzy zostali pasowani w tym dniu), które to zdolności po kwaterze śpiewnej pewnie przerodzą się z ułomności w zdolności godnej poznańskiego korporanta.

Fidułka po części oficjalnej przeniosła się do mniejszego pomieszczenia, gdzie przy wyśmienitej nalewce mogliśmy wspólnie wraz z gitarą, śpiewać, bawić się i rozmawiać aż do 5.00 nad ranem.

Bo Chrobrak chodzi spać gdy ptaki na zewnątrz zaczynają śpiewać.

Do zobaczenia na kolejnej fidułce!

Recent Posts
Napisz do nas!

Masz pytania? Chętnie odpowiemy.

Not readable? Change text.