Komersz listopadowy (19 XI)

Wieczorem dnia 19 listopada 2016 r. Chrobracy zebrali się na zarządzonym przez wspaniałomyślne Prezydium komerszu listopadowym. Komersz miał charakter zamknięty, niemniej nie zabrakło na nim starych również gości spoza naszej Korporacji. Obecni na uroczystości byli zarówno nasi kartelowi bracia, Respublikanie, jak i przedstawiciele K! Baltia.

Część oficjalna przebiegła w podniosłej atmosferze. Wszak do Koła Filistrów odchodził stary (ale wszak jeszcze pełen sił witalnych!) i doświadczony com! Aleksander Kubicz, wieloletni Gospodarz Kwatery naszej Korporacji. Miejsce po nim w Konwencie Czynnym zajął com! Łukasz Malewski, którego czeka nie lada wyzwanie zapełnienia luki po tak znakomitym rycerzu, jakim był fil! Kubicz. Do grona Giermków dołączyli zaś g!g! Kacper Barełkowski oraz Michał Tomaszewski.

Nie pierwszy to był jednak raz, i nie był to przypadek, że częśc oficjalna komerszu przebiegła szybko i sprawnie. Pruska dyscyplina podsycona polską fantazją, oto właściwa recepta na prawidłowe funkcjonowanie każdej organizacji! Co do tej drugiej, ujawniła się ona w odpowiednim dla siebie momencie, gdy tylko Prezydium zarzadziło rozpoczęcie nieoficjalnej, „wesołej” części komerszu. Nie zabrakło w niej niczego, pieśni, przemów oraz piwa. Brakło tylko tańców, ale ze względu na męski charakter imprezy należy spojrzeć na to niedomaganie łaskawym okiem.

Zgaszone światło na kwaterze nie zgasiło zapału Korporantów do dalszej zabawy, którzy udali się pewnym krokiem na bumel, gdzie spotkać się mieli z Korporantami bawiącymi się na innym komerszu mającym miejsce tego samego dnia, komerszu XC-lecia K! Hermesia.

Omnes Corporationes Vivant! Vivant! Vivant! 

Recent Posts
Napisz do nas!

Masz pytania? Chętnie odpowiemy.

Not readable? Change text.