I Rzeczpospolita jako monarchia mieszana

Prelekcję na powyższy temat wygłosił dla zgromadzonych w kwaterze Chrobrii student nie tylko prawa, ale także historii na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, com! Krzysztof Galubiński. Wiedza zdobyta w akademickich murach, dodatkowo pogłębiana samodzielnie, umożliwiła naszemu czcigodnemu Prelegentowi zaprezentowanie tematu w sposób nie tylko szeroki i poukładany, ale również holistyczny i żywo interesujący.

13118940_10154104097368006_823306692005048434_n

Przedmówca wieczoru rozpoczął wykład od scharakteryzowania poszczególnych elementów monarchii mieszanej. Dla jeszcze bardziej owocnego zrozumienia przez publikę omawianej kwestii, przytoczone zostały przykłady systemów politycznych, które z powodzeniem były stosowane w krajach starego kontynentu i posiadały niektóre jego cechy. W dalszej części Prelegent przeniósł słuchaczy do czasów dawnej świetności naszej Ojczyzny wpisując monarchię mieszaną w kontekst historyczno-polityczny I Rzeczypospolitej.

Po wygłoszeniu tak znakomitego referatu przez com! Galubińskiego, com! Pomes zachęcił zebranych do zadawania pytań w celu rozwiania wszelkich wątpliwości lub dopytania o kwestie szczególnie interesujące. Rzeczowe oraz dokładne odpowiedzi dodatkowo ubogaciły wystąpienie, umożliwiając zaciekawionym słuchaczom poszerzenie swojej wiedzy.

Recent Posts
Napisz do nas!

Masz pytania? Chętnie odpowiemy.

Not readable? Change text.