Msza Św. i wizyta na grobie ś.p. Pawła Grabowskiego

Dziś, 8 kwietnia 2017 r., upływa 10 lat od tragicznej śmierci com! Pawła Grabowskiego, dwukrotnego prezesa Chrobrii, człowieka który walnie przyczynił się do jej rozwoju, który nadal jest wzorem dla wielu Chrobraków.

Dzień ten należy w Chrobrii do wyjątkowych, a towarzyszy mu atmosfera refleksji i zadumy, ale przede wszystkim, braterstwa. To dziś Chrobracy wszystkich stanów spotykają się i wspólnie czczą pamięć o Pawle. To dziś właśnie, w szczególny sposób da się odczuć, czym w swej istocie jest Korporacja, jak wyjątkowe tworzy więzi między swoimi członkami.

Paweł Grabowski był niewątpliwie osobą wyjątkową. Jak mało kto potrafił zjednywać sobie ludzi, dostrzec i uwolnić zawarty w nich potencjał. Sam był człowiekiem o nieskończonej ilości pomysłów i zapału. Nie było chyba takiej inicjatywy, takiej organizacji, o którą Paweł chociażby się nie otarł. Zakres jego działań, od pracy naukowej, kulturalnej po harcerstwo, jest zaiste szeroki. Mimo takiej ich rozciągłości, postanowił skupić się na Chrobrii.

I na Chrobrii właśnie odcisnął największe piętno. To jego wizja i jego energia pchnęły Chrobrię w kierunku, którym nadal kroczy. To on tchnął w Chrobraków nowe siły i postawił im nowe cele. I to on, w dalszym ciągu, spaja najmłodsze i najstarsze pokolenia korporantów, będąc dla nich wzorem i autorytetem.

R.I.P. com! Paweł Grabowski (1977-2007) 

Braciom co, po życia znoju spoczywają już w pokoju pod mogilnym żwirem ziemii wieczny spokój, wieczna cześć…

Recent Posts

Leave a Comment

5 × cztery =

Napisz do nas!

Masz pytania? Chętnie odpowiemy.

Not readable? Change text.