Podsumowanie wakacyjnych aktywności – 31 X 2020

⛱ Październik zmierza ku końcowi, a w nas ciągle odzywają się wspomnienia dotyczące wakacji. W związku z tym i Wam w te chłodne październikowe dni chcemy przypomnieć, co jeszcze nie tak dawno się u nas działo.

⚔️ SZERMIERKA
Zamknięte mury wszechnicy bynajmniej nie wprowadzają korporanta w stan letargu! Podczas tegorocznych wakacji organizowaliśmy treningi sportowe szermierki w rycie bałtyckim. Odbywały się one na świeżym powietrzu w parku Adama Mickiewicza. Fechtujących trzeba pochwalić za umiejętności władania bronią białą, ale i również gorliwe przestrzeganie reżimu sanitarnego przy pomocy masek szermierczych. Po intensywnych treningach, korzystając z pięknej pogody, Comilitoni wraz ze swoimi rodzinami i sympatiami organizowali pikniki.

? OBCHODY ROCZNICY BITWY WARSZAWSKIEJ
15 sierpnia, po mszy świętej i złożeniu kwiatów w celu uczczenia pamięci korporantów poległych w walkach o niepodległą Rzeczpospolitą, prowadzeni przez kolumnę korporacyjnych sztandarów, wybraliśmy się na kwaterę K! Magna-Polonia, gdzie wysłuchaliśmy referatu na temat polskiej victorii z roku 1920. Prezesi poznańskich korporacji wygłosili również przemówienia, które podkreślały znaczenie tegoż zwycięstwa i częstowały lekcjami na przyszłość, które płyną z niego dla nas po równo stu latach. Po zakończeniu części oficjalnej przystąpiliśmy do uczczenia tego dnia, w szerokim korporacyjnym gronie, tradycyjną fidułką.

? SPOTKANIE Z KORPORANTKAMI
Przy okazji zawarcia sakramentalnego związku małżeńskiego między członkinią żeńskiej Korporacji in statu nascendi Plateria Varsoviensis a zasłużonym rycerzem K! Chrobria doszło do nawiązania nowych kontaktów. Ślub stał się okazją do sympatycznego spotkania na niwie korporacyjnej. Zadzierzgnięto miłą znajomość z Damami z Warszawy, wymieniono doświadczenia oraz porównano praktyki K! K! z różnych ośrodków akademickich.

? „MAJÓWKA”
W tegoroczne wakacje nie mogło zabraknąć spotkania rodziny chrobrackiej na tzw. „majówce”. Spotkanie na stałe wpisało się w kalendarz funkcjonowania Korporacji. Filistrzy z Barwiarzami i Fuksami odwiedzają gościnne progi ogrodu jednego z naszych Filistrów w towarzystwie swoich rodzin i bliskich, gdzie wspólnie spędzają czas w akompaniamencie przyrody. Pogoda nie zawiodła, więc gdy najmłodsi opuścili grono, starsi zasiedli przy ognisku, które płonęło do późnych godzin nocnych.

Recent Posts

Leave a Comment

19 − dwanaście =

Napisz do nas!

Masz pytania? Chętnie odpowiemy.

Not readable? Change text.