Referaty com! com! Dawida A. Bodycha oraz Rafała Staszaka – 3 XII 2020

♦ Coraz ciemniej, coraz zimniej — ale śniegu wciąż nie widać. Za to doskonale słychać, co ciekawego do powiedzenia mają nasi korporanci.

♦ Na początku drugiej połowy listopada, 18 XI, przedmiot swoich zainteresowań przedstawił com! Dawid A. Bodych. Tytuł kwatery naukowej brzmiał „Jan Kalwin – owca w wilczej skórze? Część pierwsza”. Nasz Rycerz szczegółowo opisał sytuację społeczno-religijną na przełomie XV i XVI wieku, analizując jednocześnie życiorys Jana Kalwina. Podczas referatu zaprezentowano również liczne koncepcje filozoficzno-religijne oraz omówiono dzieła napisane przez Kalwina i inne umysły tamtych czasów. Po jego zakończeniu doszło do długiej dyskusji, podczas której możliwe stało się wyjaśnienie niektórych z poruszonych kwestii. Z niecierpliwością czekamy na część drugą!

♦ Drugi dzień ostatniego miesiąca roku przyniósł ze sobą zgoła odmienny temat. 2 grudnia com! Rafał Staszak opowiedział o produkcji niewysoko budżetowych gier, opierając się na swoich doświadczeniach wyniesionych z pracy nad dostarczaniem ludziom rozrywki w formie elektronicznej. Podzielił się wyzwaniami, które stanęły na jego drodze oraz zaprezentował efekty prac jego i ekipy. Pod koniec nie zabrakło oczywiście wnikliwych pytań, z którymi prelegent poradził sobie znakomicie.

♦ Początek grudnia to jednocześnie zbliżający się koniec roku. Już niedługo pierwsza rocznica wydarzenia, które mocno wpłynęło na ostatnie kilkanaście miesięcy. Zdajemy sobie sprawę, że nie jest dobrze. Jednak dzięki naszym pasjom, którymi dzielimy się wirtualnie, nie jest także źle. Dzięki temu można zaryzykować stwierdzenie, iż jest całkiem średnio! Trwajcie w zdrowiu!

♦ Korporacja Akademicka Chrobria — Vivat! Crescat! Floreat! In aeternum!

Recent Posts

Leave a Comment

1 × trzy =

Napisz do nas!

Masz pytania? Chętnie odpowiemy.

Not readable? Change text.