Jan Kalwin – owca w wilczej skórze? Część druga – 14 I 2021

⁜ Sezon kwaterowy w nowym roku musi zacząć się z przytupem. I właśnie taką mocną prelekcją była druga część referatu com! Dawida Bodycha o Janie Kalwinie, której tytuł w całości brzmiał „Jan Kalwin – owca w wilczej skórze? Część druga”. Warto też zauważyć, że przy okazji postu na temat pierwszej części zdarzyło nam się nieco ponarzekać na brak śniegu, lecz te troski te na szczęście odeszły w niepamięć!

⁜ 13 I 2021 spotkaliśmy się, mniej i bardziej wirtualnie, by wysłuchać słów zasłużonego Rycerza Chrobrii. Com! Bodych poruszył ważkie tematy tyczące się tematów religijno-historycznych. Comiliton nie tylko rozwinął swoje myśli sprzed ponad miesiąca, lecz także podzielił się ogromem nowych treści! Słuchacze dowiedzieli się, o co dokładnie chodzi z kalwinizmem, zyskali nową wiedzę na temat związków Kalwina z Polską, zapoznali się z dziełami literackimi Calvinusa oraz przypomnieli sobie, jaki wpływ na Europę i świat miała myśl reformowana. Prelekcja przez cały czas trwania była niezwykle zajmująca, a po jej zakończeniu jeszcze przez jakiś czas trwała dyskusja.

⁜ Rozpoczynając czas prelekcji życzymy Wam i nam, byśmy w 2021 roku mogli zobaczyć się na żywo w murach naszej kwatery, o której to niebawem co nieco opowiemy!

⁜ Korporacja Akademicka Chrobria — Vivat! Crescat! Floreat! In aeternum! ??

Recent Posts

Leave a Comment

13 − 11 =

Napisz do nas!

Masz pytania? Chętnie odpowiemy.

Not readable? Change text.