Kwatery naukowe prof. Michaella Abdalli i Pana Bartosza Nowaka

Pierwsze tygodnie wiosny przyniosły nie tylko Komersz CI-lecia K! Chrobria i dynamiczną pogodę za oknem, ale również kontynuację niezwykle ciekawych kwater naukowych.
30 marca mieliśmy okazję wysłuchać prelekcji Pana Bartosza Nowaka na temat leczenia genetycznego. Słuchacze mogli dowiedzieć się na czym polega leczenie genetyczne i jaka przyszłość je czeka. Prelegent przybliżył również kwestie budowy ludzkiego DNA, właściwości komórek macierzystych, rodzaje chorób genetycznych oraz rozwiązań logistycznych i rynkowych w światowej organizacji leczenia genetycznego. Przedstawiona problematyka, choć złożona, wywołała wielkie zainteresowanie, a także liczne pytania natury teoretycznej i praktycznej.
W minioną środę na kwaterze odbył się wykład prof. UAM dr. hab. Michaela Abdalli pt. „Przyczyny i skutki migracji z Bliskiego Wschodu”, zorganizowany wspólnie z Korporacja Akademicka Baltia. Prelegent dzieląc się swoją bogatą wiedzą teoretyczną i doświadczeniem życiowym opowiedział zgromadzonym słuchaczom o przyczynach tytułowej migracji, leżących w historii najnowszej regionu, problemach społecznych, kulturze, religii oraz sytuacji politycznej i prawnej. Pan Profesor przytoczył bogatą literaturę przedmiotu opisującą wskazane przyczyny, a także ich skutki na Europę. Nie zabrakło również spostrzeżeń na temat mniejszości muzułmańskiej na starym kontynencie. Po arcyinteresującym wykładzie prelegent został zasypany pytaniami, na które w sposób wyczerpujący udzielał odpowiedzi.
Serdecznie dziękujemy prelegentom za wygłoszenie wykładów oraz Korporacja Akademicka Baltia za współpracę w organizacji powyższego urządzenia.
Recent Posts

Leave a Comment

osiem − 3 =

Napisz do nas!

Masz pytania? Chętnie odpowiemy.

Not readable? Change text.