Komersz CI-lecia K! Chrobria – 26 III 2022

Komersz CI-lecia założenia K! Chrobria za nami.
Nie był to zwykły komersz. Liczne rocznice i okazje do świętowania umykając nam z różnych powodów w ostatnich latach uroczyście zbiec się postanowiły tego dnia w Poznaniu. Wraz z nimi i z nami na nasze uroczystości dotarły dziesiątki delegatów z Poznania i z innych miast, z Polski i z reszty świata.
Wspólne obchody (bo opisywać mozolnych przygotowań nie ma po co, przedimprezia nie ma potrzeby a zjazdu Koła Filistrów nie powinno się) rozpoczęliśmy od mszy świętej odprawionej w intencji przeszłych pokoleń Chrobraków w godzinach popołudniowych w kościele pw. Najświętszego Zbawiciela. To stamtąd spokojnym przemarszem, „w sztandar nasz czarny wpatrzeni”, udaliśmy się na kojarzoną przez wielu korporantów a położoną nieopodal salę, w której odbyć miał się komersz.
Rozmowy, obiad, nieco więcej bratania się i wreszcie nadeszły okolice godziny 19:21 oraz część oficjalna. W niej to mieliśmy okazję wysłuchać mów mądrych, przemyślanych i miłych. Za odrodzenie naszej Korporacji wyraziliśmy wdzięczność dla całego Filisteriatu K! Chorbria a Filistrom: dr. Wojciechowi Szczepańskiemu, Łukaszowi Szmitowi, dr.hab. Maurycemu Zajęckiemu, Mateuszowi Szablińskiemu i Mateuszowi Dziarmadze za wybitne zasługi i zaangażowanie na rzecz naszego Związku nadaliśmy tytuł „Filistra XX-lecia”. Od tego momentu reszta komerszu przebiegała podobnie do wcześniejszych uroczystych komerszów rocznicowych.
W ten oto sposób zarysowują się w największej ogólności wypadki wieczoru i nocy z 26 na 27 marca bieżącego roku, które nie zakończyły się li tylko na owym komerszu i wybiciu północy, ale przeniosły się dalej na chrobracką kwaterę, gdzie nastąpiła przez wszystkich wyczekiwana ich eskalacja i wesoły bumel.
Za wspólne obchodzenie naszego święta, każde miłe słowo i godziny zabawy dziękujemy:
Bratniej Corporatio Respublica
oraz
Freiburger Burschenschaft Franconia
Korporacja Akademicka Arkonia
Korporacja Akademicka Sarmatia
Polska Korporacja Akademicka Aquilonia
Korporacja Akademicka Magna Polonia
korp! Tehnola
Korporacja Akademicka Baltia
PK!A Cresovia Leopoliensis
Korporacja Akademicka Hermesia
Polska Akademicka Korporacja Astrea Lublinensis
Bractwo Studenckie Giedyminia w Łodzi
Komersz CI-lecia założenia K! Chrobria za nami.
XX-lecie reaktywacji już wkrótce.
     
  
Recent Posts

Leave a Comment

18 − 18 =

Napisz do nas!

Masz pytania? Chętnie odpowiemy.

Not readable? Change text.