Nowy rok a K! Chrobria

Rok 2022 pożegnaliśmy jak zwykle w przyjacielskim, chrobrackim gronie, obchodząc święta religijne i państwowe oraz nie zwalniając w naszej działalności, mimo wakacyjnej aury.

W niedzielę 11 grudnia delegacją chrobracką mieliśmy przyjemność i zaszczyt gościć na zaproszenie Pana prof. Jacka Kowalskiego na koncercie pt. „Konfederacja Barska po Kowalsku”, który to koncert transmitowany był w ostatnich dniach na różnych lokalnych stacjach Telewizji Polskiej. Za zaproszenie oraz możliwość udziału w wyjątkowym widowisku serdecznie Panu Profesorowi dziękujemy!

W środę przed Bożym Narodzeniem, 21 grudnia spotkaliśmy się na kwaterze naukowej, podczas której z prelekcją pt. „Okupacyjne Święta – Boże Narodzenie podczas II Wojny Światowej” wystąpiła Pani Julia Kilanowska z Oddziałowego Biura Edukacji Narodowej IPN w Poznaniu. Prelegentka przybliżyła nam w jaki sposób na terenie okupowanej Polski w czasie trwania II Wojny Światowej w więzieniach, obozach koncentracyjnych i w konspiracji obchodzono Święta Bożego Narodzenia, a także wyjaśniła, jak celebracja tego wspomnienia, mimo wielu przeciwności, wpływała na ówczesne społeczeństwo.

W dniu rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego 27 grudnia został wystawiony sztandar K! Chrobria podczas Mszy Świętej w Bazylice kolegiackiej Matki Bożej Nieustającej Pomocy w ramach obchodów państwowych, zaś tego samego dnia wieczorem spotkaliśmy się na kwaterze, aby wspólnie uczcić sukces naszych przodków. Zebrani Chrobracy i przyjaciele pośród wielu rozmów i toastów mogli m.in. sprawdzić swoją wiedzę o Powstaniu w specjalnie przygotowanym quizie, którego zwieńczeniem było przebicie żołnierza pruskiego w formie piniaty. ????

Prezydium Konwentu w imieniu Korporacji Akademickiej Chrobria pragnie życzyć naszym obserwującym udanego, rozpoczętego Roku Pańskiego 2023!

 

 

 

Recent Posts

Leave a Comment

9 + dwadzieścia =

Napisz do nas!

Masz pytania? Chętnie odpowiemy.

Not readable? Change text.