Fidułka bardowska

W minioną sobotę na kwaterze Korporacji Akademickiej Chrobria miała miejsce tradycyjna już, coroczna fidułka, wyprawiana w okresie karnawału. Tym razem jednak wydarzenie przybrało nowatorski i niespotykany dotąd w naszej działalności charakter.

Podczas fidułki, zamiast tradycyjnych, korporacyjnych pieśni, bawiliśmy się przy utworach polskich bardów – piosenkach Jacka Kaczmarskiego, Przemysława Gintrowskiego i Zbigniewa Łapińskiego, a także przy pieśniach wykonywanych przez zaprzyjaźnionego z nami prof. Jacka Kowalskiego. Rewolucyjnym elementem zabawy był jednak towarzyszący uczestnikom podczas każdej pieśni gitarowy akompaniament wykonywany na żywo przez barwiarzy K! Chrobria. Na tę szczególną okoliczność został również stworzony specjalny śpiewnik.

Całość fidułki przebiegła w doskonałej, pełnej zapału do śpiewu atmosferze. Nic dziwnego, skoro w szeregach Chrobrii znajduje się wielu entuzjastów poezji śpiewanej i piosenki poetyckiej. W trakcie wydarzenia miały także miejsce dwa szczególne obrzędy – nadanie barw giermkowskich nowoprzyjętemu fuksowi oraz ceremonia nadania imienia piwnego najmłodszemu stażem Comilitonowi. Po właściwej części uroczystości zgromadzeni rycerze, giermkowie i goście jeszcze długo, do późnych godzin wieczornych bawili się na kwaterze, śpiewając mniej uroczyste i biesiadne pieśni oraz spędzając czas przy, jak zawsze, ciekawych i na najróżniejsze tematy rozmowach.

Fidułka stanowiła swoiste zwieńczenie działalności K! Chrobria w semestrze zimowym, poprzedzające okres sesji egzaminacyjnej, lecz już teraz z niecierpliwością oczekujemy kolejnych, zaplanowanych wydarzeń na „letnią” część trwającego roku akademickiego i zapraszamy do ich śledzenia!

 

Recent Posts

Leave a Comment

4 × 4 =

Napisz do nas!

Masz pytania? Chętnie odpowiemy.

Not readable? Change text.